Mi lesz az OKJ helyett?

Figyelt kérdés
Úgy tudom idén megszűnnek az OKJ tanfolyamok. Akkor hogyan tudja magát továbbképezni, aki már nem tanköteles? Milyen alternatívát nyújt a kormány?

2020. ápr. 27. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Főiskola, egyetem és felnőtt képzések lesznek, ami ua mint az OKJ. Illetve technikum

Azok lesznek okj képzésben amiknek nincs főiskolai alternatívája. Pl pénzügyi és számviteli ügyintéző tanfolyam már nem lesz hisz azt indítanak egyetemek és főiskolák is.

2020. ápr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Az elsőnek részben igaza van.


Sok OKJ-t áttesznek főiskolai/egyetemi, "fapados", gyorstalpalós valamivé, és OKJ bizonyítvány helyett, egy kamu felsőoktatási sajtpapírt ad.

Más tanfolyamok meg nem szakmunkás bizonyítványt adnak, csak valami tanfolyami végzettséget igazoló papírt. Pl.: vagyonőr

2020. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De akkor ugyanúgy lehet szakmákat szerezni, mint előtte, csak más lesz a formátum?
2020. ápr. 27. 15:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen. Technikum pl. ugyan olyan szintű mint egy okj.
2020. ápr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így van. Én még olyat olvastam hogy ezek a 10 hónapos felnőtt képzések megszűnnek, mint pl villanyszerelo azzal az indokkal hogy életveszélyes, mert nem alapos az oktatás, átteszik 2 éves technikumra.


Szóval ugyanúgy fogsz tudni tanulni

2020. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És munka mellett is lehet komolyabb szakmákat szerezni?
2020. ápr. 27. 16:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Párom 35 évesen 3 műszak mellett diplomázott mechanikai mérnöknek.


Én 2 gyerek meg 2 műszak mellett lettem földrajz tanár, szóval nem lehetetlen


Kemény, de meg lehet csinálni

2020. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Micsoda??? Azt, hogy csináltátok? Három műszak mellett diploma? Nem semmi.
2020. ápr. 27. 17:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy a pénzügy számviteli ügyintéző megmarad😱 akkor ha jól értem lesznek új egyetemi szakok?
2020. ápr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Kicsit Off, de az megmarad (#4 vagyok), a mi sulink is indít pénzügyi-számviteli ügyintézőt jövőre, már le is adtam a jelentkezésem :)
2020. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!