Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpárba tehetek...

Makai Andor kérdése:

Országúti kerékpárba tehetek trekking felnit? Nem baj, ha szélesebb (13' helyett 19')? Rámegy a 23-as gumi, de nem tudom, hogy minden tökéletes lesz-e így vele?

Figyelt kérdés

2017. jan. 23. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Villa meg a fék közé befér? Szerintem nem, de mivel típust nem írtál így passz.
2017. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Wadmalac ***** válasza:

"Nem baj, ha szélesebb (13' helyett 19')"


Ezt most nem igazán értem.

A felnik szélességét mm-ben szokás megadni, az országúti felnik kívül általában 19 mm-esek, belső perem 15 mm.

2017. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alex Fly ***** válasza:

Azért nézz utána, hogy hogy viselkedik az outi gumival. Az én trekkingfelnimre pl. 28mm-nél keskenyebb gumit nem érdemes feltenni. Pl.:

[link]

2017. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igaz,rosszul írtam,19-es a felni.Villa közé beférne,csak nem tudom a 23-as gumi hogy viselkedne rajta. Hallottam olyat,hogy kanyarban gondot okozhat...
2017. jan. 24. 09:32
 5/10 Wadmalac ***** válasza:

Nem lesz azzal gond, arra kell figyelni, hogy a gumi ne legyen túl ballonos, elférjen a fékpatkó alatt.

Én alapból 23-as gumikat használok az országútin, a 20-as elég rázós. Persze ez sima negatív mintás, egy recésebb, "bütykös" trekking gumi biztosan magasabb pár mm-rel, de szerintem nem lehet gond még a 25-össel sem.



Amúgy nem jellemző, hogy le tudnának fordulni a külsők a felniről, főleg, ha nem drótperemest, hanem kevlárost veszel, azoknak olyan feszes a pereme, hogy épp elég felszenvedni a felnire.

2017. jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Amúgy pontosan 622x19c 700x23c van írva a felnire,ebből gondoltam,hogy esetleg nem fog ugyanúgy működni a dolog,az elféréssel nincs gond. Sőt azt is mondták páran,hogy a trekking felni még masszívabb is-mondjuk ezt nem feltétlenül hiszem,mert az országútit elvileg nagyobb igénybevételre tervezik.
2017. jan. 24. 14:00
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
Hát bizony az új oúti felnik masszív jószágok, különösen az alacsony (20, 24) küllőszámú gurigák.
2017. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy jobban járnék,ha a trekking kerekeket eladnám,és vennék országútit? Csak gondoltam,ha ez már egyszer megvan,és jó is bele,miért ne?!
2017. jan. 24. 14:56
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

Próba cseresznye.

Ha látod, hogy nem bírja, hamar nyolcasosodik, még mindig cserélheted.

2017. jan. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!!!!!!
2017. jan. 27. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!