Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri iskolát váltani, ha...

Megéri iskolát váltani, ha még két évem van?

Figyelt kérdés

Nem szeretem az osztályközösséget, meg azt, hogy túl szigorú suliba járok. Nem érzem magam jól a suliban, de a szakot szeretem, amire járok.

A másik suliba, ahová lehet, hogy átmegyek, nincs ilyen szak, csak ha felveszem fakultációnak.

Nem tudom, hogy mennyire éri meg. A másik suli nagyon szabad szellemű, ami tetszik, viszont nem vagyok egy társasági, bulizós ember.

Hatalmas dilemmában vagyok.

Ti mit tennétek?



2020. máj. 1. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Az osztályközösség egy dolog. De az csak jó, ha az iskola szigorú, mert téged is motivál többet tanulni. A másik suliban csak eltunyulnál. Középiskolában még nem is kell annyira bulizni, mit fogtok csinálni akkor egyetemen???
2020. máj. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

A szigorúságot nem tanulás szempontjából értem. Hanem olyanokra, hogy nem lehet körmöt festeni, hajat, nem lehet kb semmit csinálni, apró dolgokért is leszidnak, a másik suliban meg mindenki úgy néz ki ahogy akar, stb. De tanulás terén ugyanúgy erős, egyik legjobbnak mondják.

Pont a fentiekben említettem, hogy nem vagyok bulizós.

Mellesleg nem készülök egyetemre... de ki tudja még addig.

2020. máj. 10. 14:01
 3/9 A kérdező kommentje:
És aki bulizik középiskolában, az egyetemen már nem tud? :DD De nem is értem, hogy jött ez ide. Szerintem kicsit félreértetted a kérdést.
2020. máj. 10. 14:05
 4/9 anonim ***** válasza:

40 éves nőként csak annyit tudok mondani, hogy középiskolásként úgy kinézni, mint egy huszonéves, elég szánalmas. Persze néha körmöt festeni, vagy hajat oké, de sajnos a műszempillák, műkörmök, tetovált szemöldökök, póthajak korában már mindenki túltolja, a ti korosztályotok is, nagyon helyes, ha az iskola fellép ellene. A bulizásról meg annyi, ilyen fiatalon nem kell elkezdeni, mert akkor egyetemen még durvábban nyomjátok. Így is elég szánalmas,hogy általános suliban már dohányoznak a gyerekek, középsuliban ez természetes. Mikor én voltam gimis, a cigizők stikában nyomták messze a gimitől. A mai időkben meg a suli előtt már rágyújtanak a gyerekek. Alant egy cikk, hogy miért is nem kellene bulizni gyerekként:


[link]

2020. máj. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A kérdésem továbbra sem erről szól.

Esetleg valaki más?

2020. máj. 11. 19:16
 6/9 A kérdező kommentje:
(Mellesleg ésszerű kertek között is lehet bulizni, ha már itt felhoztad, de még mindig nem erről kérdeztem.)
2020. máj. 11. 19:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Válaszoltam, vagyis nem mennék át csak azért, mert a másik iskolában lehet festeni hajat vagy ilyenek ...

És ha nem vagy társasági ember, akkor lehet, ott sem fogod szeretni az osztályközösséget. Milyen szakra jársz amúgy?

2020. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Biológia, kémia.

Nem amiatt szeretnék átmenni, hanem mert nem érzem jól magam ott, illetve nem jó a közösség.

2020. máj. 11. 21:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Na eldöntöttem. Átmegyek. :)
2020. máj. 15. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!