Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri iskolát...

Szerintetek megéri iskolát váltani? A többi lennt

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az iskolám már két éve járok ide és kb 10 percre van tőlem. Igaz az osztályfőnök kissé idegesítő és nem is tanít valami jól de a többi tanáromat nagyon szeretem, de az osztályom nap mint nap kritizál, gúnyol és bunkózik velem... van egy barátnőm akivel nem igazán találjuk a közös hangot és ezért sokszor veszekszünk...(naponta többszőr) és legtöbbszőr mikor hazaérek az iskolából annyira kikészítenek hogy sírva is fakadok... viszont olyan sok jó eredményt értem el ebben az iskolában hogy félek mindezt hátrahagyni de lelkileg kikészítenek az osztalytársak... szerintetek mit kéne tennem?
2019. márc. 6. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy romboló környezetbe ne maradj azért, mert a múltban jó emlékeid is vannak.

Ne félj váltani!

Beszélj erről a szüleiddel, válasszatok közösen egy jó sulit.

2019. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem a szüleimmel de ők ebben nem támogatnak mert nem értenek egyet velem abban hogy el kellene mennem...
2019. márc. 6. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg másik osztály? Nincs az évfolyamon?
2019. márc. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én utáltam az osztályomból kb 3 embert és mindennap a fejemhez vágtak valamit amivel a szívembe szúrhattak, és ezáltal a többi ember is az osztályból rossz szemmel nézett rám, pedig kb vissza se szóltam, se semmi. Én is kb sírva mentem mindig haza, még egy ismerős pszichológussal is beszéltem. Kb 3 emberrel voltam jóban az osztályból, de ez 11.ben megváltozott, amikor már mindenki érettebb lett és kb mindenki akivel akkor beszéltem és azt hittem, hogy elítél mert folyton én voltam a 3 ember céltábláján, igazából sajnált és bírtak, csak nem volt annyi önbizalmam akkor, hogy beszéljek erről velük! Az egyik legjobb tanuló voltam, csak azért nem mentem el a suliból, mert közel volt, erős iskola volt és a tanárokat szerettem. 12.re azok akik 9-10ben beszólogattak nyaltak a legjobban (persze sosem fogom megbocsájtani nekik). Az érettségim kitűnő lett, és leszámítva az osztályom egy részét, sikerélményekkel gondolok vissza, és sok lehetőséget nyitott meg ez az iskola, nem mellesleg ez az időszak megerősített. Választhattam volna hogy elmegyek, sőt sokszor sírtam és néztem hova mehetnék, de én a nehezebb utat választottam, amit végülis nem bántam meg. De ha te nem bírod és találsz minimum olyan jó sulit, mint ahova jársz akkor menj át! De ha nem, akkor fel a fejjel vegyél nagy levegőt, és ne hagyd, hogy mások lehúzzanak, vagy megtörjenek! Mert az ilyennek az alapja szinte mindig a féltékenység! És ugye akkor féltékenyek az emberre, ha valamit jól csinálsz. Nekem az adott erőt, hogy sok barátom volt az osztályomon kívül akikkel megbeszélhettem mindent, és támogattak, te is keress ilyen embereket, ha nincsenek, hiszen az osztálytársaid nem kötelezően a barátaid, az iskolán kívüli baráságok minimum annyira fontosak mint az iskolán belüli baráságok, és az is fontos hogy tudd hogy nem csak te vagy ebben a helyzetben, nekem ez mindig erőt adott.
2019. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó ezzel nagyon sokat segítettél köszönöm:) viszont nem tudom nálunk mennyire változik majd a helyzet mert van egy lány (aki amúgy rendszerint minden tanárnak beszól) akinek mikor beszólogat látom az élvezetet a szemébe azért mert megalázhat másokat... úgyhogy nem valószínű hogy abbahagyja majd... de megpróbálom átvészelni :) csak mindig attól félek, hogy majd ezek miatt felnőttként lelki problémáim lesznek...
2019. márc. 7. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!