Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet nem nekem való az egyetem?

Lehet nem nekem való az egyetem?

Figyelt kérdés
Sajnos régebben nem volt sok lehetőségem továbbtanulni, így 28 évesen kerültem be egyetemre egy tudományos szakra. Sok dolog tetszett, de sok dolog okozott csalódást. Sajnos ez egy olyan szak ami nem vonza túlzottan a 20+ fölöttieket, így a korkülönbség rásegített arra, hogy egyébként is nehezen barátkozom, elértem azt, hogy teljesen egyedül érezzem magam. A tananyag nehéz és sokszor maradtam le. Először a pánikrohamok jelentkeztek majd depressziós lettem, jártam terápiára, de ekkor már 2 tantárgyból nem mentem át a januári vizsgán, 3-ból igen. Most jobban érzem magam, de ez azért van, mert a karantén miatt itthon vagyok és nem kell bent ülnöm órákon. Elkezdtem tanulni a juniusi vizsgákra és idáig egész jól ment viszont most kaptunk egy feladatot, hogy meg kell oldani, esszét és excel táblázatot kell csinálni. Viszont elakadtam. Ennek az értékelése lesz az egyik tantárgy végső jegye és nem tudom, hogy mit csináljak. Úgy érzem, hogy nem vagyok elég okos ehhez.

2020. máj. 2. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Az egyetemet a közepes, átlagos képességűek el tudják végezni, csak szokás beleképzelni olyat, ami nincs.
2020. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez vigasztal, nálunk senki, ismétlem senki nem tudta megcsinálni az Excelt igénylő feladatokat műszakin, aki nem abból érettségizett/tanulta emelt szinten szakközépben. Nem vagy kevesebb, hidd el.


PS: mit kell csinálni? Én abból érettségiztem.

2020. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Az excelről a világ összes feladata megtalálható a neten. Ha bármilyen problémaba ütközöl a google segítségével 1 percen belül válaszra lelsz. Mi akkor a probléma?
2020. máj. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van egy elméleti kísérlet amiben egér agyat pépesítettek és megvizsgálták 2 módszerrel a mitokondria szintet. Az Excel táblázat tartalmazza a különböző értékeket amikből ki kellene számítani hogy hány % fehérje maradt vissza. Anno még érettséfiztem is informatikából, szóval nem magávan az Excel-el van a gond, hanem az összefüggések megértésével. Mivel nagyon specifikis feladatról van szó, így nem találok sehol útmutatást hozzá.
2020. máj. 10. 01:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Szimplán % számítás. Itt akkor nem az excellel van próblémád, hanem a feladatot nem tudod...
2020. máj. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A képleteket neked kell megírnod... mintha papiron csinálnád.
2020. máj. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha az illető nem értelmi fogyatékos, akkor két tényezőn múlhat:


1. Motiváció hiánya


2. Tanulási nehézségek, amik adódhatnak funkcionális analfabetizmusból, diszlexiából



Diszlexia esetén kérvényezhető a hosszabbított vizsgaidő, hogy egyenlő eséllyel indulj a vizsgákon. Funkcionális analfabetizmus leggyakrabban nem derül ki, csak azt érzi az illető, hogy hiába olvassa a tanulnivalót többször is, nem sok marad meg belőle - ez az a fajta tanulási képtelenség, amikor az egyén képtelen összefoglalni az olvasottakat.



Szerintem az első eset sokkal gyakoribb! Sokan azért mennek egyetemre/főiskolára, mert a szüleik hajszolják őket oda. Ennek legfőbb oka az szokott lenni, hogy a szülő alacsonyabb iskolai végzettségű, elégedetlen az életével és úgy gondolja, akkor teszi a legjobbat a gyerekével, ha extra magas tanulmányi fokozatok megszerzésére ösztönzi (vagy utasítja).



Emellett még megnevezném a motivációhiány egyik alapvető okaként a túlzott védő neveltetést, amikor az illetőt a szülei mindenben támogatják, "elkényeztetik" így az nem tanulja meg, hogy a dolgokért meg kell dolgozni. A felsőoktatás az első olyan szint, ahol már masszív tudásanyagot kell megtanulni és az nem megy annyival, hogy az ember beül egy-egy órára.



Harmadik okként azt mondanám, hogy a fiatalnak nincsen jövőképe, nem tudja mit akar az élettől, ezért aztán nem érzi magáénak az egyetemi életet, se a szakmát, amit ott tanul. Nem ismeri önmagát, kicsit fél is a felelősségek vállalásától - ez természetesen szintén függhet a rossz neveltetéstől. 18 éves kor fölött az ember szavazati joggal bír, saját maga felel az általa elkövetett hibákért az élet minden területén. Aki erre képtelen, az szokott "beragadni" a felsőoktatásba - lásd 3 éves képzést 6-7 évig csinál, közben bukdácsol, hogy ne kelljen elvégezni, beáll a hallgatói önkormányzatba (jellemzően a HÖK-ösök mind ilyen "ottragadt" életcél nélküli emberek), ezzel is igazolva azt, hogy rá az egyetemen van szükség.



Az ilyen illetőknél erőteljesen működik az önigazolás, a felelősség hárítása, a nemtanulás kimagyarázása. Hibáztatják a tanárokat, a tanulmányi rendet, és ezzel igazolják sikertelenségüket. Nem tanulnak, vagy csak akkor, ha a határidő motiválja őket. Önmagukért nem csinálnak semmit, csak kényszerből.



Remélem kimerítő elemzést adtam a kérdésben :)

2020. máj. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy valaki nem elég jó. Ahogy olyan sincs, hogy valakinek nincs érzéke egy adott dologhoz. Ez a "nincs érzékem hozzá" szöveg egyértelműen egy önmegnyugtatás! El is hiszed, hogy te képtelen vagy rá, ezért aztán meg se kell erőltetned magadat, hogy megtanuld.



Sokan azt hiszik, hogy beülnek egy főiskolára/egyetemre, nagy nehezen végigszenvedik, mert "muszáj", aztán hála az égnek, VÉGE! Nincs tovább! Nem kell többet tanulni, már úgyis annyira utálták... Pedig ez oltári nagy marhaság. A tanulás csak akkor kezdődik igazán. Van az a mondás, hogy jó pap holtig tanul. Ez igaz minden szakmára!



Aki abbahagyja a tanulást az iskolái végeztével, az nagyon rosszul fog járni. Ha alkalmazott akkor is, ha vállalkozó akkor meg főleg.



Amúgy nem tagadom, könnyebb önálló motivációt találni, ha nem kényszer a tanulás - pl vizsgázás miatt. De akinek kiforrott célja az iskola elvégzése, annak ezen túl kell lépnie. Az életben sokkal keményebb "vizsgaidőszakok" lesznek, és ott nem lesz puskázás sem!

2020. máj. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!