Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tömegkérdés, de milyen OKJ-t...

Tömegkérdés, de milyen OKJ-t tanuljak?

Figyelt kérdés

Helyzet: Belekezdtem az egyetembe, de nem tetszett, egy félév után otthagytam. most képzettség nélkül dolgozok, egy összességében "elmegy"kategóriájú helyen, bár több rossz van benne, mint pozitívum. Érettségim nagyon jó, jelentkeztem már máshová, ami már a neve alapján is közelebb áll.

Kihasználtam az "üres" időt, és egy nem túl drága, és nem túl sokat érő EFEB képzést már megcsináltam gépen, ez is több mintha semmi papírom nem lenne, csak egy érettségi. A tanfolyamokj.hu oldalt nézegettem, azon belül az online végezhetőeket, időbelileg a nappali, ami ugye támogatott kivitelezhetetlen lenne, max, ha felmondok, bár úgy meg belelógna az egyetemi időszakba és örülök, hogy egyenlőre legalább találtam egy munkát.

Gyorsan ki kéne találnom, amíg a régi rendszer van, mielőtt csak iskolában tanulhatnék meg valamit 3-5 év alatt.

Tudom, csak én tudom mi érdekel, de inkább arra lennék kíváncsi, "miben van a jövő". Szeretnék több lábon állni, ezért nem elégednék meg a diplomával. Ezek az OKJ-k ahogy néztem nem valami olcsók, de sehol máshol, ha jól tudom. Sajnálnék olyasmire kidobni 2-300 000 forintomat, ami utána semmit nem ér. Az a baj, hogy bárhol látok egy tanfolyamot és rákeresek, mindenki azt írja, hogy elhelyezkedni vele nem lehet, pénzkidobás, ne végezzem el. Valamit egyetem mellett viszont mégis kéne, nem szeretném csak egy lapra feltenni a jövőm. Ti milyen tanfolyamokat végeznétek el a helyemben?

19f



2020. máj. 3. 23:06
 1/3 anonim válasza:
100%
Esetleg szoftverfejlesztői OKJ? Az IT-ra való kereslet csak növekszik, elég jó elhelyezkedési lehetőséget is kínál.
2020. máj. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk amit az egyes írt. De a logisztikai és szállitmányozói ügyintéző is elég jó szakma, illetve, valamilyen ügyviteli dolog.

Esetleg ha valami szereléses dologra vágysz klímaszerelő, vagy valami építéssel foglalkozó(előbbire az én tudomásom szerint van kereslet)

2020. máj. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én Szentesen lakom és nálunk nagyon nehéz találni olyan OKJ-s képzést ami indul is. Nekem kimondottan jól jött az online tanfolyam, raktárvezetőként dolgozom, a munkahelyem iskolázott be a logisztikai képzésre. Elvileg ezzel több pént is ígértek. Itt nálunk erre esélyem sem lett volna találni, ráadásul sokszor hétvégén is dolgozom, ezért személyesen nem is tutam volna bejárni. Az EFEB-hez járok én is, mert csak őket találtam online formában. Eddig tetszik a dolog, remélem a végén is így fogom látni.

Úgy gondolom olyan szakmát keress amit szívesen csinálsz, mert akkor abban úgy fogsz dolgozni, hogy biztosan jól megélsz belőle.

2020. máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!