Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségek vannak...

CaptainElmo kérdése:

Milyen lehetőségek vannak emelt biológia érettségivel? Melyik éri meg legjobban most?

Figyelt kérdés
Csak biológiából fogok emeltezni, valami tisztességes munkát szeretnék végezni ezzel.

2020. máj. 8. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Érettsgéivel ugyanazoka a lehetőségeid, mint bármelyik más érettsgéizett embernek. Meki, ügyfélszolgálat, gyári betanított munka, takarítás, üzletkötő, ilyesmik.
2020. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint továbbtanulni szeretnék ezzel.
2020. máj. 8. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
biológus, bionika, biomérnök, környezetmérnök, ha egészségügyhöz közelebbi szakmát szeretnél: ápoló, gyógytornász, dietetikus, esetleg még matematika-biológia szakos tanár(úgy tudom, ehhez jó csak a biológia emelt, a többihez a másik szak tárgyából kellene emeltezned)
2020. máj. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

esetleg még pszichológia, orvosi diagnosztikai analitikus


attól is függ mit szeretnél csinálni

mind a pedagógus mind az egészségügyi dolgozó tisztességes munkát végez, akárcsak az iparban vagy alapkutatásban dolgozó kutatók vagy a pszichológusok

én a pszichológiát vagy a biológus/bionika/biomérnök irányokat mondanám a legjobb választásnak, ha jó vagy bennük ezekkel jó állást lehet kapni, inkább cégeknél mindkét irány esetén, pl. egyetemen maradni nem annyira éri meg

mindkettő párosítva magasabb szintű nyelvtudással értékes tudna lenni külföldön is,

mindkettőben van lehetőség karriert építeni, ha ilyen ambícióid lennének

szerintem először az irányt érdemes megtanulálnod, hogy melyik tudományterületet tanulnád, és melyikkel töltenél el min 3, de inkább 5-5,5 évet az egyetemen

2020. máj. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pszihológus (orvoshoz kémia is kell)
2020. jún. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pszichológiához nem kell kémia, egy biosz-angol páros is tökéletes pl.(sokakat tudok, akik így ezzel mentek). :)

orvosi diagnosztikai analitikushoz pedig szintén nem kell kémia, mert az nem orvos szak

az orvosihoz valóban kellene emelt kémia vagy fizika is, mivel csak biológia emeltet tesz a kérdező, így azt nem is írtam

2020. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!