Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez az én történetem, Pestről...

Ez az én történetem, Pestről vissza vidékre?

Figyelt kérdés

2019 szeptemberében kezdtem meg tanulmányaimat egy neves egyetem gazdasági karán, sajnos nem értem el az állami ponthatárt, de mindenképpen véghez akartam vinni az akkori álmomat, ezért diákhitelt vettem fel ennek finanszírozására. Középiskola végén természetesen téma volt hogy mi is szeretnék lenni. Egy könyvelő brutálisan jó nyelvtudással és egy vaskos pénztárcával vagy pedig vidékfejlesztési agrármérnök, ami engem mindig is érdekelt, bár elmondások szerint nem sokat keres vele az ember.Az előbbinél döntöttem, hiszen a pénz motivált, hogy majd azzal bármit elérhetek/megkaphatok. Ahogy telt múlt az idő egyre jobban kezdett a pénz motiváló hatása elmúlni, aztán már csak az motivált hogy "Néz csak körül hol vagy, ezt választottad, idáig eljutottál, muszáj boldognak lenned és folytatnod, ha már ennyi pénz beleöltél". Most a 2. félév végén, már nem motivál semmi, hogy haza jöttem vidékre a karantén miatt. Szeptemberben nem lesz erőm és motivációm vissza menni, barátaim sincsenek ott, semmi nem köt oda egy jogviszonyon kívül.

Szóval, gondolkoztam, és törtem a fejem a megoldáson. Megcsinálom a vizsgákat, szeptemberben passziváltatom magam a Pesti egyetemen, dolgozom egy évet, gyűjtöm a pénzt a diákhitelre (ami majdnem 1,1 millió), majd februárban jelentkezem arra a szakra amit igazán szeretnék itt vidéken.


Még nem jelentettem be a családomnak ezt, azért írtam ide, mert kíváncsi vagyok egy külső szemlélő véleményére, ő hogyan csinálná, esetleg merne e lépni a helyemben. A régi gimimben nem volt elég bátorságom a váltásra, ezért 4 évet elszenvedtem ott, most nem szeretnék rosszul dönteni. Tetszik Pest, de nem az én világom. Újra kezdésre vágyom.



2020. máj. 12. 01:06
 1/2 anonim ***** válasza:

És biztos, hogy érdekel a másik szak, amire mennél a mostani helyett? Én is hasonló helyzetben voltam. Pesten jártam egy neves egyetemre, piacképes szakra (amire azt hittem tetszeni fog, de csalódtam). 1 év után átmentem vidékre egy másik szakra, amire szintén azt hittem, hogy ezt akarom csinálni, de megintcsak csalódtam. Amiatt, hogy a tárgyak nagy része nem magáról a szakról szól, hanem felesleges és nehéz "tölteléktárgyaknak" nevezhető tárgyakról. Nekem annyiban szerencsém volt, hogy nem vettem fel diákhitelt, hanem államin voltam/vagyok. Itt is lehúztam 1 évet, de most tervezem itthagyni.


Szóval én tapasztalatból mondom, hogy nagyon gondold meg tényleg érdekel-e a másik szak. Nézegesd a tantervet és mérlegeld, hogy ha elvégzed esetleg milyen lehetőségeid lesznek vele utána. Mert ha nem piacképes, vagy keveset fogsz vele keresni, akkor nem ajánlanám, hogy meglépd ezt. A diákhitelt fizetned kell majd utána is. Most nem is könnyű melót találni, mert sokan épp hogy elvesztik az állásukat. Szóval a passziváltatás és dolgozás opció szerintem elég rizikós most. Motivációra meg annyit tudok mondani, elég sok pénzt felvettél hitelnek ez olyan, mintha kidobtad volna az ablakon. Én biztos végigcsinálnám a helyedben, ha tényleg sikeresen teljesíted a számonkéréseket. Mert ha nem mennek mondjuk a ZH-k, vizsgák, akkor viszont mindenképp hagyd ott.

2020. máj. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem azt csináld, amit szeretnél. Rövid az élet ahhoz, hogy fölösleges dolgokra cseszd el.
2020. máj. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!