Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez az én történetem! (lent)?

Ez az én történetem! (lent)?

Figyelt kérdés
Én olyan diák vagyok aki csak akkor tud tanulni ha teljes csönd van és csak egyedül vagyok egy nyugod helyen!Hát sajnos a szüleim nem a legjobb helyre küldtek engem mert tanulószobán kell résztvegyek ami kollégistáknak kötelező!24emberrel kell egy helyen tanulnom,nem birok abszolut koncentrálni a tanulásra 3órát bent ülök és egy árva szó nem megy a fejembe! Jövőre iskolaváltáson veszek részt csak nem bukhatok semmibőlse és ez így nem lesz jó 5tantárgy kétes de valamikor nem alszok és egyedül tanulok akkor nagyon nagyon jól szívja az agyam a tudást!Mit tegyek hogy biztosítsam magamnak a megfelelő környezetet?Ha megbukok akkor itt maradok míg ki nem rugnak mert szüleim se értik meg a bajomat csak szidnak! 15/F

2014. febr. 26. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Dugj vattát a füledbe, akkor nem fognak annyira zavarni a többiek -
2014. febr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Régen jobban tanultál?

Most akkor te kilencedike vagy ugye?

2014. febr. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Beszéld meg ügyeletes tanárra, hogy ilyen problémád van, ha normális lehet megengedi, hogy szobában tanulj egyedül.
2014. febr. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen 9.-es vagyok és régen sokkal jobban tanultam!Ha beszélnék az ügyeletes tanárra amit már többször megtettem azt mondja nem kivételezhet a többiekel se!Nem tudok mit csinálni abszolut nem lesz meg bukás nélkül az év vége ha ez így marad!Örökre itt ragadok!
2014. febr. 27. 07:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen iskola ez?

Hát ilyen magántanulónak nem tudsz elmenni?

2014. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szegedi gimnázium és anyagilag nem tehettem meg!

Ez rontsa el az egész életem!

2014. febr. 27. 14:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet túl erős neked az az iskola?

Próbáld ki a vattát a füledbe vagy menj ki WC-re

tanulni (vagy este az ágyban)

2014. febr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem értem a gondod okát. Még ha szilón teljesen mással ütöd is el az időt, este akkor is tudsz tanulni, sőt, ezt meg is említetted. Ha annyira jól fog az agyad, akkor ezzel nem lehet semmi probléma. Később ennél is többet kell majd tanulnod. Én 11.-es vagyok, délután pedig (szilencium idő alatt) foglalkozásaim vannak, minden nap. Ha ezeknek vége, megyek fürdeni és egyből kiülök tanulni. Ha kell éjfélig kint vagyok, bár erre nem szokott sűrűn sor kerülni, ha hétvégén is tanulok, nem pedig csak lustulok. Öt tantárgyból kétesre állsz? Én elmondom neked, hogy nagyon erős gimibe járok, a tanárok szigorúak és sokat követelnek, ráadásul én abszolút nem vagyok egy géniusz, így sokkal többet is gubbasztok a tananyag felett mint társaim. Mégis a jobbak között vagyok. Ha egyszerűen nem tudod kizárni a fejedből a körülötted lévő dolgokat (van ilyen oszt. társam), akkor szakíts rá időt olyankor, mikor nem zajong körülötted senki. Nem feltétlenül az iskolaváltás a megoldás. Azt hiszed, máshol nincsenek emberek? Na persze, ha nem leszel kollégista, megoldható a dolog.
2014. febr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért megyek el mert akkor már nem leszek koleszus és amúgy szienciumban nemlehet már felmenni tanulni akkor már az alvás következik de végülis fellehet csak tegnap is éjfélig tanultam jó legyeket kaptam csak alig birtam ébrenmaradni!16:00-19:45-ig tanulószoba(studium) és aztán gépterem ahova nagyon fontos hogy menjek házik meg pici facebook szempontjából!Aztán fürdés meg alvás vagy este tanulás de sokszor vagy 6an feljönnek tanulószobára és elbukom!,-.-

Otthon meg ehezképest 14:30 megyek haza aztán tanulok EGYEDÜL és így tovább de szüleim meg nem támogatják hogy átjöjjer gyengébb az otthoni iskola...

De nem tudok mást tenni! :(

2014. febr. 27. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!