Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg ennyire használhatatla...

Tényleg ennyire használhatatlan a földrajz?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy jövőre érettségizem, de a földrajzon (azon belül is a társadalom-, gazdaságföldrajz) kívül nem igazán érdekel semmi. Kitűnő tanuló vagyok, emelt szinten tanulom a föcit és a matekot. van C1-es angol és B2-es francia nyelvvizsgám. Szívesen jelentkeznék majd földrajz szakra, de annyi borzalmasat olvastam róla itt, hogy elbizonytalanodtam (nem fogok tudni elhelyezkedni, minimálbér stb...). Pedig a felvi-n, illetve az egyetemek honlapjain nem írnak róla olyan rosszakat pl “jó elhelyezkedési lehetőségek”. A szakirányokat is nézegettem azok közül is a legtöbb hasznosnak tűnik, ha elolvasom hogy mihez értenek. Esetleg van valami olyan szakirány ami használható, el lehet vele helyezkedni, esetleg pénzt is keresni? Msc-vel már jobb a helyzet? Esetleg van valami hasonló szak, ami érdekelhet és van benne potenciál? Vagy tényleg ennyire vakvágány az egész föci és hagynom kellene? Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

2020. máj. 15. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg az.


Annyi szerencséd lesz, hogy vannak olyan állások (Főleg SSC-k) amik csak diplomát és nyelvtudást kérnek. (Jellemzően angol+vmi más nyelvet mellé).

Oda sztem angol-francia kombóval jó lehetsz. Igaz, hogy tök mással fogsz foglalkozni. De aztán a piac folyamatosan változik, kitudja mit hoz a jövő

2020. máj. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:

A felvi.hu bemutatja a kilátásokat is: [link]

Miért akarsz menni földrajzra? Ha nem akarsz geológus lenni, akkor ez csak egy támogató tudomány, nem a magja a szakmának.

2020. máj. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 VetDr ***** válasza:

Dehogy az! Tesóm és a felesége ugyanazt a szakot végezték: földrajz Bsc + Geográfus Msc. Tesóm nem a szakmájában van ugyan, de a felesége igen, és ő jól keres és pár év alatt vezető lett, pedig voltak nála már több év tapasztalattal rendelkező kollégái, mégis ő kapta meg a vezetői beosztást.


A TVK-nál (Mol Petrolkémia Zrt., Tiszaújváros) is van lehetőség dolgozni, és nem minimálbérért.


Szóval, nem vakvágány. Csak jól kell megválogatni a helyet, ahova jelentkezel + legyél magabiztos és határozott. Na meg legyenek azért viszonylag jó jegyeid az egyetemen, hogy lássák, jó munkaerő vagy.

2020. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy egy természettudományos-gazdasági jellegű szak, mint a földrajz sok helyre átvihető kompetenciákkal ruház majd fel.
2020. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem bele fogok vágni a szakba, hiszen ez érdekel (ha esetleg kudarcot vallanék, talán állok annyira stabil lábon, hogy nem leszek munkanélküli)!
2020. jún. 25. 01:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én földrajz szakkal vagyok óraadó a helyi suliban, plusz korrepetálok is. Szóval nem vakvágány egyáltalán, ha meg még érdekel is a földrajz, nincs miről beszélni. Hajrá, sok sikert! PTE-re akarsz menni?
2020. dec. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!