Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri pszichológiát tanulni,...

Megéri pszichológiát tanulni, ha nem akarok dolgozni?

Figyelt kérdés

Miután elvégeztem a sulit, és dolgozni fogok, szeretnék pszichológiát tanulni. Szeretném jobban beleásni magam a témába, megismerni az emberi lelket, a gondolkozásmódot, stb. Szerintem nem csak arra jó ez a szak, hogy most akkor legyen jól fizető állásod, hanem saját magad fejlesztheted vele, sokkal jobb emberismerő leszel, és nem feltétlenül kell MINDEN nyűgöddel pszichológushoz menni, mert megtanulod, hogy hogyan reagálj jól bizonyos helyzetekre. Hamarabb kiismered az embereket, és nem feltétlen csak a rosszat látod másokban, hanem az indítékait, ezt ki tudod ismerni.


Szóval mennyire gázos, ha nem tervezek soha dolgozni ezzel (vagy ki tudja). Szemét dolog lenne államilag támogatott képzésre menni, ha én csak magam miatt tanulnám, mert rettentően érdekel?


2020. máj. 15. 23:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Első dolog, ha kutató akarsz lenni, kérlek semmilyen értékítéletet ne tegyél a mentális egészséggel kapcsolatban. Mindeninek mást jelent a nyűg, ne adj isten mentális betegség is lehet a háttérben.


Ha nem érdekel későbbiekben, hogy elhelyezkedj vele, akkor inkább autodidakta módon tanuljad. Gondolj bele, mondjuk van valahol egy nagyon szegény gyerek akinek nem adatott meg, hogy gimiben tanulhasson. Épphogy elérné a ponthatárt, a jegyekből amiért önerőből dolgozott meg. Az álma, hogy az adott területen szakember legyen belőle. Na és most ott vannak előtte azok a tanulók, akiknek a szülei/gimiben nyomják és valahová csak jelentkezniük kellett, jó lesz egynek. Vajon ki fog előrébb lenni a sorban? Nem megbántásból írtam,ez a gyerek én vagyok.


Ha érdekel pszichológia, privátban tudok szakkönyveket, cikkek, kutatások elérhetőségét küldeni és majd eldöntöd, tényleg neked való-e a pálya:)

2020. máj. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egyetemen kevés olyan dolgot tanul az ember alapszakon, ami ebből a szempontból hasznos. Helyette sok-sok név, elmélet, statisztika, neurológia és kutatásmódszertan van. Ha ezeket is szívesen tanulod, hát vágj bele! De én inkább javasolnék egy pszichológust, aki ellát egy jó kezdőcsomaggal, semmint, hogy öt évet eltölts egy egyetemen, és aztán még neki kellejen állnod valami olyasmit tanulni, amivel foglalkozni is szeretnél.


De ettől függetlenül: ha megvannak hozzá a képességeid, hogy bekerülj, akkor miért lenne szemét dolog? Mindenkinek más indoka van bekerülni. Az igazán elhivatottak többször is megpróbálhatják, ha nem sikerül nekik, akkor nem oda valók.

2020. máj. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!