Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME üzemmérnök informatikus...

BME üzemmérnök informatikus bprof szakon fel lehet venni a mérnökinformatikus bsc szak tárgyait is?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert meggondolatlanul csak az üzzemérnökinfo szakot jelöltem meg, és csak később jöttem rá, hogy nem lehet vele közvetlenül msc-re menni. Arra gondoltam, felveszem az üzzemérnökin minden félévben a saját tárgyaim mellé a mérnökinfos tárgyakat, hogy a végén minden tárgyam meglegyen. Erre van mód?

2020. máj. 25. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Van olyan tárgy ami közös. De azokat a tárgyakat, amik neked nincsennek azokat nem tudod felvenni, mert nem is szerepel a listában Tárgyfelvételnél.
2020. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Hogy BProf-BSc viszonylatban hogy van ez, arról nincs biztos infóm, de mikor én jártam BSc-re és MSc-re, intézményen belül szabadon felvehetted bármelyik másik szak/kar bármelyik tárgyát. Persze az előkövetleményekkel lehetett gond, olyankor a tárgy oktatójától engedélyt kell kérni (nekem mindig megadták).


A neptunban nem csak a saját tárgyaid tudod listázni, van "minden intézményi tárgy" opció is (vagy legalábbis nekünk még volt).


Szerintem kérdezd meg a tanulmányi hivatalt, hogy most mi a helyzet: info@kth.bme.hu Ők tudnak pontos és biztos információval szolgálni.


Pár éve bevezették, hogy ha a számodra előírt kreditmennyiséget x%-kal (talán 10) túlléped, akkor a plusz krediteket ki kell fizetned. Ennek is nézz utána.

2020. máj. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt csináltam én is :D :D :D

Nehéz lesz így a BSc

2020. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Sok értelme nincsen. Elég sok az egyezés, a legtöbb tárgynál ez eleve kizáró ok. A BProf tárgyak ugyanis a mérnökinfó "lebutított" verziói, ezért találták ki, hogy könnyebb és gyakorlatiasabb legyen. Ha mégis úgy érzed lemaradsz valamiről, ülj be az ő óráikra.
2020. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!