Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen érettségivel felvesznek...

Ilyen érettségivel felvesznek egyetemre?

Figyelt kérdés

Az érettségim többnyire jól sikerült, kivéve egyet.

Kettőből emelteztem, de csak az egyik kellett az egyetemhez, ami 5 lett, amit másodikra választottam abból sajnos megbuktam.

Ebben az esetben az egyetemek felvesznek a szükséges emelttel vagy muszály pótvizsgáznom?



2020. máj. 28. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy amiből buktál az a hatodik tárgy volt-e. Ha a négy kötelező+egy választott közül buktál meg valamelyikből, akkor nem vehetnek fel, hiszen nem lesz az érettségi bizonyítványod teljes.
2020. máj. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
*muszáj.
2020. máj. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A négy kötelezőből a történelmet emelten csináltam, ez jól sikerült. A +1 emelten buktam meg kémiából.
2020. máj. 28. 23:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
igaz régebben érettségiztem, de akkor még 5 volt a kötelező. Szerintem még most is.
2020. máj. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Az előzőeknek igazuk van. Akkor sajnos nem lesz teljes érettségid, mert a kötelező választott tárgyad nincs meg :(

Miért pont a kémia? Úgy értem, ha töri emelt kell, akkor miért választottál mellé természettudományi tárgyat?

2020. máj. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is teljesíteni kell az öt tantárgyat. De mégis miért választottad az egyik legnehezebb tantárgyat, az emelt kémiát +1-nek, ha közben nem is kellett az egyetemhez?
2020. máj. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező én is elcsesztem a kémiát, harmas lett, de én tanultam is ra rengeteget...:/
2020. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ha ennyit se tanulok, akkor lehet át se megyek. Szerintem idén nagyon nehéz volt.
2020. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mert nem kapsz érettségi bizonyítványt
2020. jún. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!