Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre szeretnék menni de...

Egyetemre szeretnék menni de nem tudom milyen szakra?

Figyelt kérdés
Tulajdonságaim szeretek emberekkel beszélgetni, idegen nyelveket van B2 angolom és szeretnek meg olaszból is. Szeretek rajzolni/festeni. Eleinte Gyógytornász akartam lenni de lehet túl érzelmes vagyok hozza

2020. jún. 1. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet a gyógytornász szakmához "érzelmesnek" lenni? :) Ezt fejtsd ki.


Szerintem adja magát, hogy valami humán-szakra. Anglisztika. Olasz-szak nem tudom, van-e de "Újlatin nyelvek" képzést találtam:

[link]


Ha valami ritka, egzotikusat akarsz, akkor koreai, esetleg mongolisztika? :)

2020. jún. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És persze fontos tudnod, hogy milyen szempontok szerint választasz! Ha egy életképes végzettséget akarsz, akkor nem biztos, hogy bölcsészettudományi karra kellene menned (elnézést a bölcsészektől).
2020. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha gyógytornásznak akrsz menni, az olasztanulás jó ötlet, mert egyetemen kell majd latinul tanulnod, és az olasz nagyon hasonló. Ott emberekkel kell majd foglalkoznod, megfelelő ügyfélkörrel vagy külföldön akár angolul is, a festés/ rakzolás pedig megmaradhat hobbinak. Az viszont biztos, hogy ahhoz vagy orvosik vagy legalább testnevelési egyetement kell végezni. Az orvosi gondolom nem kell magyarázni, hogy nehéz, a testnevelési egyetemnek pedig vannak egyszerűbb szakjai, de amennyire tudom a gyógytornász nem ezek közé tartozik. Ha érdekel a biológis is, meg az emberi szervezet felépítése, csak akkor ajánlanám, különben elég szenvedős lesz. Annyiból mindenképpen jó munka, hogy ha maszekolsz, elég jól lehet vele keresni.

A humán szakok valóban adják magukat, csak azokkal a munkaerő piacon nehéz boldogulni.

Nem tudom a rajz/festés mennyire komoly. Ha nagyon szeretsz, és jól is rajzolsz akkor el lehet dondolkodni az építészmérnökön. Félig mérnök, félig művész és jól fizet. Az viszont megintcsak elég nehéz, és kel hozzá matek meg fizika is.

Ha szeretsz emberekkel beszálni és nyelveket tanulni, akkor a tolmács/idegenvezető is szóba jöhet, bár az egy kevésbé kreatím munka, mint a fent említettek.

2020. jún. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem "csak" azért mert jó vagy nyelvekből és szereted is, nem érdemes máris pont ebbe az irányban (bölcsészet) menni. én is nagyon jó vagyok nyelvekből, de csak eszközként, plusz pontként tekintek erre, tudás amit hasznosíthatok az életemben. ezzel azt akarom mondani, hogy nyelvésznek csak akkor menj, ha valóban, mélyen imádod a nyelveket, ezeket akarod tanulmányozni... másképp valami olyan szakot válassz, és olyan irányba orientálódj, ahol kihasználhatod a nyelvtudásodat, de "csak" eszközként.
2020. jún. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Én is jó vagyok nyelvekből, 5-öt beszélek, de matematikusnak mentem.
2020. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!