Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kezdhetek az egyetemen rögtön...

Kezdhetek az egyetemen rögtön passzív félévvel?

Figyelt kérdés
Az első évben szeretnék dolgozni. Viszont olvastam hogy nem minden egyetem engedi meg rögtön a passzív félévet. Én a Kaposvári Egyetemről szeretnék információt ebben a témában, de a honlapjukon nem találtam semmit.

2020. jún. 2. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A Hallgatói követelmény rendszer III.kotet rendelkezik a beiratkozás szabályairól, amelyben nincs olyan feltétel, hogy a beiratkozás követően ne lehetne mindjárt az első félévet passzívra állítani. SZÓVAL lehet passzív félévvel kezdeni, de azt is vedd figyelembe, hogy nem mindenhol indul keresztfélévben új évfolyam, ekkor nem tudsz minden tárgyat felvenni tavasszal , ezért általában egy évet halasztanak.
2020. jún. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

És akkor a következő évben elsősként indulok?

2020. jún. 2. 23:18
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Remnélem ilyet nem lehet . azért ez netto pofátlanság..
2020. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért ha pl valaki egészségügyi, anyagai vagy egyéb okok miatt nem tudja időben elkezdeni az egyetemet én nem nevezném pofátlanságnak :)

De hát mindenkinek megvan a saját véleménye. :)

2020. jún. 3. 10:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Az 1. Vagyok. Más is van így, aki pld. az érettségi mellett felvetelizik a szakgimiben, de a szakma megszerzése miatt mégis marad az 5. évre és a következő évben kezdi az egyetemet, azokkal akiket akkir vettek fel vagy szintén halasztottak. Mivel idén azt mondták, hogy a veszélyhelyzetre tekintettel keresztfelevre is meghirdetik az alapképzések többségét(előreláthatólag novemberben) nem kell egy egész évet halasztanod, ha februárban már meg tudnád kezdeni a tanulmanyaidat. Egyébként sok sikert hozzá.
2020. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaj köszi szépen!

Jó hogy mondtad mert én nem hallottam erről vírus miatti dologról. Szóval köszi még egyszer. :)

2020. jún. 3. 13:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!