Mi legyen belőlem?

Figyelt kérdés

11.es vagyok, a földrajz kiválóan megy, a töri is érdekel, a matek az ilyen is-is, a magyar viszont nem érdekel.

Sokat hallgatok zenét, zenélek is, érdekel az edzés világa is.

Földrajzhoz nagyon jó érzékem van, de nem tudom mit kezdjek vele. Olyan munkát szeretnék a jövőben ahol megbecsülnek, és ilyen 600000 lenne a kezdőfizetésem minimum.

Nem kérek negatív dolgokat, csak tanácsot szeretnék, hogy mi az a pálya ami nekem való lehet, mert még nem tudtam rájönni



ápr. 26. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan gondolod a 600 ezres kezdő fizetést, az rettentően leszűkiti az opciók körét. A frissen végzett diplomások körében ugyanis ekkora kezdő fizetés reálisan csak a gépész- és villamosmérnököknek és matematikusoknak, informatikusoknak jöhet össze. (A többi diplomás pályán 600 ezres fizetéshez előbb fel kell lépkedned a szamárlétrán.) Ezekhez a jól fizető pályákhoz viszont nem elég az "is-is" szintű matek. Vagy képes vagy felhúzni magad matekból az egyetemi szintre, vagy le kell mondanod a 600 ezres kezdő fizetés álmáról.


Illetve egy további opció, hogy egyetem helyett kitanulod mondjuk a villanyszerelő szakmát; azzal kezdőnként is simán ki tudsz termelni egy ekkora havi bruttó jövedelmet.

ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyival egészíteném ki az #1 válaszomat, hogy vannak még olyan pályák, ahol lehet ilyen magas kezdő jövedelemhez jutni, amennyiben van egy komoly magánvállalkozás indításához kezdőtőkéd. Pl. ha van családi forrásból mondjuk 50-100 milliód, akkor turizmus-vendéglátás szakkal rögtön panziótulajdonos lehetsz. Vagy ha van ehhez hasonló nagyságú pénzed, hogy vegyél 30 hektár földet és mezőgazdasági gépeket, akkor agrármérnökként rögtön nagy volumenben termelő gazda lehetsz.
ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehol sem lesz ennyi kezdőfizetésed, ez egyáltalán nem reális. Nézz körül a felvi.hu-n, és ne fizetés alapján válassz.
ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
A diploma, de a szakma sem garantálja magában a jó fizetést. Versenyszféra van mindenhol, diplomásokból és jó szakemberből is sok akad. A jó fizetéshez az IQ mellett nem kevés szerencse kell, valamint kapcsolati háló is. Ismerek 8 osztállyal vállalkozót és diplomás egyszerű irodai közalkalmazottat is. A mérnöki szakokon valóban jó lehet a fizetés, ahogy a gazdaságikon is, ezekhez pedig tényleg kell a matematika. Viszont pont ezért ma már boldog boldogtalan valami gazdasági szakra megy, telített a piac. Agrárra, természettudományra akkor éri meg menni, ha később lesz mivel vállalkozást indítanod.
ápr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!