Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek miért nézik le...

Szerintetek miért nézik le ennyien a szociológia szakot?

Figyelt kérdés

Túl azon, hogy a szak közvetlenül is piacképes (piackutatóként vagy ügynökségeknél vagy nagyobb vállalatoknál), ez adja a legjobb alapot más üzleti funkciókhoz is, például nem hiszem, hogy egy social media menedzsernek van jobb végzettség a szociológiánál.


A szociológusok két olyan dolgot tudnak, amelyek nagyon értékesek az üzleti életben: értenek a fogyasztói magatartáshoz, társadalmi trendekhez; illetve nagyon jók kutatásban és adatfeldolgozásban. A survey statisztika mesterszak (amely direkt nekik lett kitalálva) az egyik legjobb alap a data science, machine learning engineer karrierhez – akik a jelen és a jövő egyik szupersztárjai. A szociológia ezek alapján az egyik legértékesebb szak kellene, hogy legyen.



2019. dec. 23. 17:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
28%
Ha ilyen jó ez a diploma miért nem látok egy álláshirdetést sem amivel ilyen végzettségű embereket keresnek?
2019. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
35%
Úgy tűnik, a szupersztárokat még nem fedezte fel a társadaom. A végzettek alig több, mint a fele dolgozik, az átagjövedelem bruttó 262 645 Ft. Ennyit betanított munkásként is meg lehet keresni 8 általánossal.
2019. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 A kérdező kommentje:

1. Hány piackutató álláshirdetést nézegettél meg az elmúlt időszakban?


2. Igen, ezért is kérdeztem, hogy miért van ennyire lebecsülve. Pedig a survey statisztika például tagadhatatlanul az egyik legjobb diploma manapság.

2019. dec. 23. 18:42
 4/94 anonim ***** válasza:
90%
Mert olyan feladatra amit te mondasz mindenki inkább informatikust vagy matematikust alkalmaz.
2019. dec. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 A kérdező kommentje:

Mondjuk piackutatáson még életemben nem láttam se informatikust, se matematikust (nem mintha nem tudnák megtanulni); de a data science területén is aratnak a biológusok, közgazdászok stb. Ez utóbbit egyébként mind a matek mind az info csak részben fedi le, és nem nagyobb részben, mint egy survey statisztika vagy egy gazdasági matek elemző.


Magyarország oktatási szerkezete amúgy e téren fullra le van maradva, nincs statisztika major (egyedül a survey statisztika), nincs data science bsc vagy machine learning mesterszak.


Összességében szerintem data science-re az egyik legjobb elérhető kombináció ma a szociológia + survey statisztika.

2019. dec. 23. 20:33
 6/94 A kérdező kommentje:
... de az biztos, hogy a szak sokkal többet ér (tudásban), mint amennyire a zemberek értékelik.
2019. dec. 23. 20:34
 7/94 A kérdező kommentje:

Megnézed a valós életben kik a data scientistek: [link]


... és feltűnően sok a szociológus meg a közgazdász.

2019. dec. 23. 21:06
 8/94 anonim ***** válasza:
69%

Megnéztem mi ez az MSc amiről beszélsz, és ELTE oldalán ezt a leírást találtam:


"A munkaadók többsége azért keres survey statisztikai és adatanalitikai tudással rendelkező hallgatóinkat, mert az itt megszerzett tudásuk lehetővé teszi, hogy tolmács szerepben közvetítsenek az informatika világából érkező „data scientist”-ként dolgozó, valamint a társadalomtudományi, közgazdasági háttérrel rendelkező kollégák között."


Ez alapján semmi köze ennek a machine learninghez de még a data sciencehez, mint abban való munkához sem.


Egyszerűen a szociológia szakon nincs annyi matek és info oktatás, hogy abból bármiféle használható legyen végeredményben ilyen téren.

2019. dec. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 A kérdező kommentje:
Jogos, de az info szakon sincs annyi statisztika, mint amennyi kellene. Mindenképpen rá kell tanulni, alapnak meg jó. Azért a szociológusok nagyon jól adatelemzésben és -vizualizációban. (Nem vagyok szociológus, de sokat ismerek piackutatási osztályokról és ügynökségekből.)
2019. dec. 23. 22:09
 10/94 anonim ***** válasza:
47%
mi a kérdés célja kérdező? értjük hogy szociológián végeztél és frusztrált vagy mert semmibe nem veszik a szakodat, de most tulajdonképpen milyen visszaigazolást szeretnél kapni?
2019. dec. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!