Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erdélyből Magyarországra?

Sunflower7 kérdése:

Erdélyből Magyarországra?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki esetleg Erdélyben végezte az orvosit és azután Magyarországon helyezkedett el rezidensként? Tudna mesélni kicsit róla, hogy hol, s miként?

Nekem tervben van ezért érdeklődők. Előre is köszönöm a választ. :))



2020. jún. 10. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyre nehézkesebb magyarországi egészségügyi ellátásban nagyon nagy szerepet kellene fektetni a páciensek, laikusok egészségügyi edukációjára, mivel így több banális, később krónikussá váló betegség lenne elkerülhető vagy sokkal későbbi életkorban okozhatna valós panaszokat. A betegek edukációjára a nyugati egészségügyi kultúrában már számtalan működő modell létezik, amelyet át lehetne venni Magyarországon is. Elegendő-e az utánpótlás? „Aki meg akarja őrizni egészségét, annak magától értetődik, hogy elsősorban önmagával kell törődnie” Maureen Lindleyatész A válasz egyértelműen nemleges. A magyar egészségügyi rendszerben alapvetően hiány figyelhető meg minden területen. „Évek óta többen mennek (1500 körül), mint ahányan végeznek (1000 körül) vagy honosított orvosként kifejezetten hazánkban szeretnének dolgozni (50-100 körül).”[7] A kilátások sajnos elszomorítóak, hiszen ez a probléma több évtizedes gyökérrel rendelkezik, s megoldása is hasonló időt vehet igénybe.


Részletek: [link]

2020. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bakó_Gábor911 válasza:
Tudod én 1978-ban költöztem az országba, azóta csak jókat tudok mondani. Olyan jókat, mint például 3 hajléktalan szállóban laktam, mint professzionális jogász, a szakmát 20 esztendőn keresztül tanultam. Amikor idejöttem Magyarországra, három év után muszáj volt elhelyezkednem lakás ügyben, mái napig egy 17 2m-es panellakásban lakok a József Attila-lakótelepen. Mi is volt a kérdés? Ja, eszembe jutott. Amikor az első akkori feleséggemel összejöttem, 8 gyerekünk lett. Úgy gondoltuk, hogy mivel én, Magyarországon megfelelő állást nem tudtam találni, és így naponta 8 órát robotolok a parizel gyártósor mellett, mint minőségi ellenőr, a feleségem a sarki CBA-ban hússzeletelő volt, családi pótlék volt vagy havi 120.000 Ft. Ebből az első kettő gyerekünket fel tudtuk nevelni, de a többi 5 vagy 6 már nem is tudok számolni... Annyian voltak, a vége fele, amikor már feszült a húr az egész lakás át alakult az éhezők viadalává, amíg Jancsi fel nem okádta a tegnapi reggelit, hogy Ármándó azt újra megemészthesse. Szóval, röviden mondva, régen itt lakok, az országban, és amióta idejöttem feleséget találtam a blokk alatti kocsmában, 8 gyerekem lett 6 barátnőm és 2 feleségem által, mára már csak egy pár él, mert elvesztették az életüket az Éhezők viadala meccsek közben. (_)_)::::::::::::::D~~~~~~
2020. jún. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!