Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha Erdélyből szeretnék Magyaro...

Khal kérdése:

Ha Erdélyből szeretnék Magyarországra járni egyetemre, pl. bölcsészetre, akkor újra le kell érettségiznem Magyarországon?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 3. 18:29
1 2
 1/16 anonim válasza:
37%
Nem.De csak fizetosre mehetsz ha jol tudom.
2020. ápr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen nem kell. Viszont nem tudom, hogy ott van-e középszint, meg emelt szint, mert ha nincs, akkor lehet csak középszintnek számítják be, így ha valamelyik tárgyból elvárják az emeltet az adott helyen, abból lehet hogy kell (de csak abból!)
2020. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Nemcsak fizetősre mehetsz, magyar származásúként jogosult vagy állami finanszírozásúra.

Ha el is fogadják az otthoni érettségijeidet, ami valoszínű, az itt csak középszintet ér, tehát legalább egy, az adott szalon elfogadott magyarországi emelt szintű érettségit le kell tenned. De ha a szak két emeltet kér, akkor kettőt.

Kell majd jelentkezned a felvi.hu-n az egyetemre, és egy másik eljárásban az érettségire.

2020. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó jól mondja.


Gyere csak tesó.

2020. ápr. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem azért jogosult az állami finanszírozásra, mert magyar származású, hanem mert az EU polgárai között nem szabad különbséget tenni. A külföldi egyetemekre is ugyanolyan anyagi feltételekkel mehetnek a magyar diákok, mint a helyiek. De a lényeget ez nem érinti. Az emelt érettségire valóban szükség lesz.


Ez hasznos lehet az emelthez: [link]

Jelentkezhetsz a legközelebbi magyar megye kormányhivatalában (Debrecen vagy Békéscsaba).

2020. ápr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%
én nem tudom,én csak hallottam valami olyat, hogyha pl van román érettségid, azt elfogadják talán nyelvvizsgának.
2020. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%
*ja de és mégegy; nem tudom, a föntebbi kommentelő által linkelt leírásban ott van -e (most nem néztem meg), de nem tudom, hogyvan, hogy Erdélyben asszem talán később vannak az érettségik, és nem tudom, összeegyeztették-e, hogy ilyen júl 17 körül szokott talán lenni a föltöltési határidő,és ha pl Romániában júl 20-án érettségiztek csak mondjuk, akkor nem tudod időben feltölteni amiket kell, csak jövőre, tehát következő évre; de remélem, ez megoldódott már azóta; mert így egy év kimaradna egyébként. (Én nem tudom ezeket tehát)
2020. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
2-es vagyok. Ha megírtam a frankót, mégis mi a nénikétekért pontoztok le? Elfogadják, de emeltnek nem. Tény? Tény. Akkor meg?
2020. ápr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Vannak ilyen kis güzükék, akik mindenkit lepontoznak, arra izgulnak.
2020. ápr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

romániai érettségik közül egyedül matekból van közép- és emelt szint, és az emelt szintű mateket Magyarországon is emeltnek tekintik. illetve a sima román érettségit is emelt szintű nyelv érettséginek számítják, szóval gyakorlatilag azt akarva-akartlanul kipipálod.


az érettségi valóban később (jún közepén szóbeli, júl elején írásbeli) szokott lenni. nyilván ebben az évben minden másképp lesz a vírus miatt, de szerintem téged nem is az idei tanév érdekel.

2020. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!