Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így hogyan számoljam ki a...

Így hogyan számoljam ki a felvételi pontjaim?

Figyelt kérdés

Matekból fel vagyok mentve, nem is érettségiztem belőle.

Ráadásul két éves képzésre jártam, ahol csak négy tantárgyból kellett érettségizni, mert már van egy szakmánk.

Fogalmam sincs és csak bele zavarodok, ezen kalkulátoron ami a felvin van nem érek semmit mert mivel a matekot nem jelölöm be így hibát ír ki és nem számolja ki.

Ha valaki lenne olyan kedves és kiszámolná nekem azt megköszönném, vagy legalább mondjátok el, hogy kell ebben az esetben :D



Utolsó előtti évi jegyeim:

Magyar nyelv és irodalom: 4

Magyar nyelv: 3

Német: 3

Történelem: 4

Földrajz: 3


Utolsó évi jegyeim:

Magyar nyelv és irodalom: 3

Magyar nyelv: 4

Német: 3

Történelem: 3

Földrajz: 3


Érettségi százalékok:

Magyar nyelv és irodalom: 52% (3)

Történelem: 61% (4)

Német nyelv: 35% (2)

Földrajz: 37% (2)


2020. jún. 16. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Legalább 5 tárgyból kell érettségi eredmény ahhoz, hogy felvételizni lehessen.


Matek helyett nem választottál más tárgyat?

2020. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1: Ha valaki szakma mellett érettségizik, akkor csak négy tárgy kell, mivel az ötödiknek a szakképzettséget veszik figyelembe.

Viszont azt nem tudom, ilyen esetben hogyan számolják a pontokat.

2020. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem tudom :/
2020. jún. 17. 04:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a minimum ponthatár alatt vannak a pontjaid, bárhogy számoljuk.


Az egyik számítási opció az érettségi duplázás, a két legjobb tárgyaddal ez 52+61=113*2=226 pont. 240 pont kell felsőoktatási szakképzéshez, 280 pedig alap vagy osztatlan képzéshez.

Ezeknek a minimum pontoknak többletpont nélkül kell meglenni.

Illetve idéntől kötelező legalább 1 emelt szintű érettségi is, anélkül csak felsőoktatási szakképzésre lehet jelentkezni (persze ha megvan a minimum pont).


A másik a tanulmányi eredmények + érettségi eredmények alapján való számolás, az még kevesebb pont neked.


Ha felsőoktatásba szeretnél menni, akkor legalább egy érettségi tárgyat javítani kell, tehát újra írni.

Ha foksz-ra mennél, akkor középszinten, ha alap vagy osztatlan képzésre akkor pedig emelt szintű érettségit kell tenned.

2020. jún. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem mehettem szóbelire.. :/ ott biztos össze tudtam volna még szedni annyi pontot. Köszi a választ azért :(
2020. jún. 17. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!