Pécsen melyik a legjobb gimnázium?

Figyelt kérdés

2020. jún. 17. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
2%
A "legjobb" mindenkinek más, de a legerősebb és a legszínvonalasabb szerintem a Leővey.
2020. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
83%
Nekem a Nagy Lajos az álmom. Én most ötödikes vagyok, és jövőre leszek 6. Ugye a Nagy Lajosba is van 6 osztályos gimi, és oda pályázok :D Remélem összejön, de azért a Leővey se rossz :D
2020. jún. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
4 és 6 évfolyamosból a legjobb a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma. 8 évfolyamosból a legjobb a Szent Mór Katolikus Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Gimnázium Papnövelde Utcai Telephelye. Szakgimnáziumból a legjobb a Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Óvoda. Szakközépiskolából pedig a Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma a legjobb.
2020. jún. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Nagy Lajos és Janus. Én janusos voltam, imádtam minden pillanatát, most is megkönnyezem, ahogy eszembe jut. A tanárok fantasztikusak, mind tudásilag mind emberileg.
2020. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Valóban a Nagy Lajos és a Janus, esetleg a Babits. Leőwey sem rossz választás, de inkább előbbi 3, ha van rá lehetőség.
2020. jún. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

1. Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma

2. Pécsi Janus Pannonius Gimnázium

3. Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Óvoda

4. Szent Mór Katolikus Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Gimnázium Papnövelde Utcai Telephelye

5. Pécsi Leőwey Klára Gimnázium

2020. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 6-os és 3-as!


1. Szentmórban már nincs se 8, se 6 osztályos gimnázium, csak sima 4 éves.

2. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy hogy jutottatok arra a konklúzióra, hogy a Szentmór egy jó iskola. Saját és mások tapasztalataiból elmondhatom, hogy egy ótvar, allja hely és ezt úgy mondom, hogy a szektás, vallásos részét nem is vettem figyelembe! Senkinek nem ajánlom. Se az általános iskola részét, se a gimnázium részét.


Őszintén szólva nem mondanám, hogy van jó gimnázium Pécsen. Miért? Mert az oktatási rendszerünk el van szurva. Ha ezt nem veszem figyelembe, akkor meg azt mondanám, hogy minden gimnáziumnak megvan a saját maga erőssége. Dönts aszerint, hogy neked mi a legfontosabb:


-Ha nagyon okos vagy és bírod a gyűrődést, monotonítást, nem félsz egy versenyistállótól: Menj a Janusba.


-Ha az olasz/spanyol nyelvet szeretnéd magas szinten megtanulni: Menj a Kodályba


-Ha egy viszonylag liberálisabb iskolába akarsz menni: Ott a Leőwey


-Ha német nyelvet szeretnéd magas szinten megtanulni: Koch Valéria, Babits és Leőwey


-Ha az angol nyelvet szeretnéd magas szinten megtanulni: Babits, Ank


-Ha természettudományos tantárgyak fontosak neked: Lajos, Leőwey Babits


-Ha a művészetek, akkor: Művészeti illetve ha az nem priotítás neked, de azért örülnél, ha lenne lehetőség abban az iskolában kibontakoztatni a művészi készségeidet, akkor a Leőwey is szóba jöhet


-Ha netán franciát tanulnál: Leőwey


és így tovább. Ne arra menj, hogy "melyik a legjobb iskola", mert arra egyszerű a válasz: kinek mi. Tőlem osztán lehet a Lajos az egyetlen elit iskola Pécsen, vallási háttere miatt ha fizetnének se mennék oda. Találd meg azt a dolgot, ami neked a legfontosabb és keress egy olyan gimnáziumot, ahol az a dolog ugyanolyan fontos másoknak is, mint neked.


Csak a Szentmórt ne válaszd.



[Pécsi diák]

2020. jún. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Az attól függ, hogy milyen szakra akarsz menni. Én most jelenleg Pécsi SzC Simonyi Károly Szakgimnáziumba járok (Régi 508).
2020. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!