Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment szakra jelentkeztem idén. Még lehetőségem van sorrendet váltani. Többi lent?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy a győri Széchenyi István egyetemet vagy a Budapesti Gazdasági Egyetemet válasszam. Szerintetek?

2020. jún. 17. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
A gazdálkodás és menedzsment elég "tucat szakma", turizmus mellett erre jelentkeznek a legtöbben és innen kerülnek ki a legtöbben friss diplomával. Szerintem itt az a legfontosabb, hogy a végén jó kapcsolatokkal rendelkezz, hisz így lehet leginkább érvényesülni egy olyan diplomával, amivel minden harmadik ember rendelkezik Magyarországon. Ezért is javasolnám, hogy inkább a BGE-re jelentkezz... nagyobb és több esélyed lesz kapcsolatokat építeni és ápolni.
2020. jún. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a győrire jártam ugyanerre a szakra és nagyon szerettem. Nekem tetszett a légkör, a tárgyak teljesíthetőek, mert bár nyilván kell tanulni, de nem szivatott semelyik tanár se. Kicsit sok a felesleges elméleti oktatás, volt pár tárgy ami (nekem legalábbis) felesleges, de persze értem, hogy kell az alap meg lehet másnak pont az lesz hasznos. Ezen kívül más problémám nem volt. Szerintem személyiségfüggő is, hogy kinek melyik egyetem jön be. Mivel csak ide jártam, összehasonlítani nem tudom őket, biztos mindkettőnek megvannak a maga előnyei, de én a győrit tudom ajánlani. Ha van konkrét kérdésed, nyugodtan írj :)
2020. jún. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Szívesen meghallgatok még más tapasztalatokat, véleményeket. :)
2020. jún. 18. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetőségek szempontjából inkább Pest
2020. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hol akarsz elhelyezkedni később. Pesten van, ahol az egyetem neve is döntő, és egy BGE vagy Corvinus frissdiplomást preferálnak, mintsem egy vidéki diplomát. Szerencsére nem mindenhol, de előfordul ez is.

Én BGE-re jártam, a hangulat jó volt itt is, a tárgyak teljesíthetőek, bár van amiből szétszívatnak, de hol nem.. és sok az egyéb tanulmányi lehetőség, illetve jó külföldi kapcsolatai is vannak az egyetemnek.

Viszonylag gyakorlatiasnak is tartom, összességében tudom ajánlani, viszont az ügyintézés az 1/10, okozott némi stresszt.:D

2020. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!