Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy döntöttétek el, hogy mi...

Hogy döntöttétek el, hogy mi lesz az alapképzés után (spontán egzisztenciális krízis :D )?

Figyelt kérdés
Én jövőre fogok végezni az alapképzéssel (anglisztika) és konkrétan fogalmam nincsen mi lesz majd utána. Úgy kezdtem bele, hogy engem ez tényleg érdekelt és milyen jó lesz, majd megyek mesterre stb., de azóta picit alábbhagyott a lelkesedésem. Maga a szak érdekel és szeretem is, szóval ebből a szempontból szívesen folytatnám a mesteren. Ugyanakkor egyetemre járni utálok, az egész hangulatát és a közeget sem szeretem, nem szeretem a szaktársaimat, a város sem lett egy nagy kedvencem és ezek miatt igazából egyre inkább várom már a végét. Az egyetem mellett nincs is időm szinte semmire, hogy pl. más emberekkel találkozzak és új kapcsolatokat alakítsak ki, dolgozzak, a hobbimmal foglalkozzak, nyelvet vagy valami mást (pláne tanfolyam, képzés szintjén) tanuljak... próbálkozom ezekkel időről-időre, de egyszerűen vagy nincsen rá lehetőségem vagy nem tudok kellő időt, energiát rászánni. Ugyanakkor azt sem érzem, hogy már csak főállásban dolgozni szeretnék. Van egy ilyen "befejezetlenség" érzésem, mintha nem fejlődtem volna és nem jutottam volna előrébb az életemben semmit sem és egyáltalán nem érzem még magam felnőttnek, nincsenek kialakult konkrét céljaim vagy terveim a jövőmet illetően. Plusz azt is látom, hogy nem lenne sok lehetőségem munkák terén és alapvetően nem betanított munkás stb. szeretnék lenni. Szívesen tanulnék még és meg is van rá minden lehetőségem, de tanácstalan vagyok, mert egy ilyen "újratervezés" érzésem van. Körülbelül ugyanazok a dolgok érdekelnek, szóval felmerült bennem, hogy elmennék egy másik nyelvszakra BA-n, de félek tőle, hogy nagyjából ugyanezt élném meg újra. Felmerültek bennem más mesterek, de nem tudom jobb lenne-e és nincs is sok lehetőségem. Felmerültek bennem totál más alapszakok is, de azt érzem "nem véletlenül választottam ezt" és most sem érdekelnek sokkal jobban, vagy esetleg nem látok rá realitást, hogy be tudnék kerülni, el tudnám-e végezni, nekem való-e. Gondolkoztam rajta, hogy elmennék egy évre külföldre pl. önkéntes program keretein belül, de nem akarok menekülni sem a probléma elől és lehet nem is segítene semmit. Szóval teljesen tanácstalan vagyok és mindenki azt mondja, hogy "majd tudni fogod, ha ott tartasz", de szerintem nem...
2020. jún. 18. 12:30
 1/3 Vodafonelive ***** válasza:
Lehet, hogy keveset ér az anglisztika viszont nagyon sok olyan képzés van, akár gazdasági, akár műszaki egyetemeken/karokon, hogy a bemeneti követelménynél elfogadják a bölcsész diplomát. Ezek 1-2 éves képzések, nézz utána, plusz annak is, hogy kb. azzal a végzettséggel mennyi állás van, kb. bérezés stb.
2020. jún. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vodafonelive ***** válasza:
Bocsánat, az lemaradt, hogy ezek szakirányú továbbképzések, és egy BA vagy BSc a bemeneti követelmény.
2020. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hozzád hasonló dolgot tanulok. Én csak az alapján döntöttem el, hogy melyikben van a legtöbb munka és fizetés lehetőség. A mestert jó megszerezni.
2020. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!