Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser alapképzés...

Műszaki menedzser alapképzés után lehetséges részleges kredit elismeréssel gépészmérnök mesterképzésre járni?

Figyelt kérdés
A felvi oldalán illetve a hivatalosan kiadott mesterképzési jegyzékben is azt írják, hogy részlegesen elfogadják a műszaki menedzser alapszakot,azzal a feltétellel,hogy az első 2 félévben a hiányzó tárgyakat pótolni kell. Van olyan esetleg,aki végigjárta ezt az utat vagy valami hasonlót?

2020. jún. 15. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Műszaki menedzser szakra járok. Innen gépészmérnök mesterre menni egyenlő az önkínzás/öngyilkossággal.

Papíron működik, de az az egy év amíg felzárkózol, embertelenül nehéz lesz, és utána is jelentős kihívás lesz.

2020. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szomorúan hallom ezt. Milyen szóba jöhető opciót ajánlanál esetleg, amit érdemes műmen után elvégezni? Gépészmérnök bsc?
2020. jún. 15. 18:36
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Gépészmérnök BSc után szokták javasolni az MM MSct. Úgy nem rossz.

A gépészmérnök BSc MM után nem rossz, el is tudsz fogadtatni pár tárgyat, mondjuk ha műszaki tárgy, akkor az is eléggé öngól, mert MMen lecsupaszított formában van tartva az összes műszaki tárgy. De ilyeneket hogy mikroökonómia makroökonómia, vállalkozásgazdaságtan, jogi alapismeretek stb el tudod biztosan fogadtatni.

2020. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire lenne az egyenértékű egy gépész, mecha, vagy villany BSc után végzettel. A papír és a felvi.hu elbírja, de kérdés, hogy mire jó? A képzések legnehezebb része a BSc. Ott kap az ember egy általános rálátást minden szakterületre, amiből egyet kiválasztva, majd hozzá kapcsolódóan projekteket végigcsinálva kap egy diplomát. Igazából az MSc ennek a területnek az elmélyítését vagy egy másik megismertetését célozza. Erősen épít a BSc-ben tanultakra.
2020. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A könnyűipari mérnök MSc-ről esetleg tudtok valamit? Mi a véleményetek róla?
2020. jún. 22. 19:21
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Nyugodtan lehet gépészmérnökire menni. Be kell pótolni krediteket, így várhatóan picit csúszik az ember, elképzelhető, hogy 2 év helyett, 2.5 vagy 3 évig fog tartani az MSC.


Persze, ha nagyon szorgalmas/okos vagy, akkor egy húzósabb 1-2 első félév után lényegében ugyanott vagy, mint egy alapszakos gépész.

2020. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Egyik ismerősömnek van tervben ilyen, ő úgy tervezi, hogy hogy még a bsc alatt megcsinálja a különbözteti tárgyakat.

Nem tudom, Te melyik egyetemre jársz, de nálunk a Bme-n másik szakról is át lehet hallgatni tárgyakat.

Ő úgy gondolja, neki bele fog férni, mert sok órára nem kell bejárni, eddig is úgy csinált nagyon jó átlagot, hogy szinte nem

is látogatta az órákat.

Te is megpróbálhatnád, nem annyira nehéz a műszmen bsc, bár nem vagyok teljesen képben, mert villanyos vagyok :)

Sok sikert, mert szerintem ez egy jó kombináció!

2020. jún. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A könnyűipari mérnök MSc-ről esetleg tudtok valamit? Mi a véleményetek róla?"


A könnyűipari mérnök textillel, bőrrel, papírral, ruhákkal, csomagolásokkal foglalkozik (gyártás, tervezés). Önmagában nem egy nagyon népszerű szak, igazán a szakmában kevesen helyezkednek el, azok is főleg a csomagolóiparban. Sokszor a gyártáshoz kapcsolódó nem mérnöki területen dolgoznak, ahol nem árt, ha azért van képük a mérnöki dolgokról is (menedzsment, adminisztráció). Én nem hiszem, hogy ebből egy MSc sokkal többet érne, mint a műmen BSc önmagában. A BSc-sek nagy része nem is tanul tovább.

2020. jún. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Simán átjárható. Az SZE-n a gyártós műmeneseknek 2 tárgyat kell csinálni és mehet gépész mesterre. Én ezeket próbálom most, az alapképzés utolsó félévében abszolválni. Februártól remélhetőleg már a mesteren... :)
2021. szept. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!