Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rómániai orvosi diplomát...

Sunflower7 kérdése:

Rómániai orvosi diplomát elfogadnak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ha Romániában magyar szakon orvosit végez valaki, akkor a diplomáját elfogadják Magyarországon?

2020. jún. 18. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Igen, nyíregyházi és miskolci kórház tele van erdélyi orvosokkal, akik Marosvásárhelyen vagy Kolozsváron végeztek. Viszont lehet ha rosszul tudom a dolgokat, de nincs magyar orvosi szak Romániában. Ebből is volt a cirkusz, hogy a marosvásárhelyi egyetem tele van magyar professzorokkal, de a soviniszta vezetés nem engedélyezi, hogy magyar nyelven oktassanak.


Viszont több ismerősöm is tanul Erdélyben orvosin, és Erasmuszoztak Magyarországra, illetve Magyarországon is vannak orvosis ismerőseim és sokkal jobban jársz, ha inkább kijössz tanulni Magyarországra.

2020. jún. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1

Marosvásárhelyen az elméleti oktatás magyar nyelvű. A boncolás megy pl román nyelven.

2020. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!!
2020. jún. 19. 00:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam a neten:

Külföldön szerzett felsőfokú oklevél elismerése - Oktatási Hivatal

www.oktatas.hu › felsofoku_oklevel

A külföldi felsőoktatási intézményekben szerzett oklevelek magyarországi elismerése a ... Kivételt képeznek az angol, cseh, francia, német, orosz, szerb, román és ... egynyelvű tantárgyjegyzék mellett angol nyelvű oklevélmellékletet (diploma ...


Általános szakvélemény a Romániában és a Szovjetunióban ...

www.nefmi.gov.hu › szakvelemeny_meik_070411

PDF

Magyarországon felsőfokú végzettségként elismerhető román oklevelek mintái ... A felsőoktatási intézmények .Diplomā". „Diplomă de licentä" és Diploma de ...


Diplomák, végzettségek ... - Nemzeti Erőforrás Minisztérium

www.nefmi.gov.hu › ... › Gyakori kérdések

A külföldi érettségi bizonyítvány megfeleltethető-e Magyarországon államilag elismert ... foglalkoznak a szakképzés, a diploma és a nyelvvizsga elismerésével? ... mások ebből kimaradtak /például Oroszország, Ukrajna, Románia, Bulgária /.

2020. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!