Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 év felett már túl késő...

30 év felett már túl késő egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Van már egy diplomám, állásom, nem siklott ki az életem, csak mostanra jöttem rá, hogy valójában mindig is pedagógus akartam lenni. Hagytam magam lebeszélni róla, de utólag nagyon bánom.


Arra gondoltam, hogy levelezőn elkezdeném újra az egyetemet, de félek, hogy már se az egyetemen, se később szakmailag nem vennének komolyan.


Nektek mi lenne a véleményetek egy 35 éves pályakezdő tanárról?



2020. jún. 22. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Kezdj bele! :)


Ha úgy érzed, hogy ez a hivatásod akkor csináld végig. Soha nem túl késő egyetemre menni, az én nagybátyám 37 évesen kezdte el a jogot levelezőn.


Amiatt meg ne aggódj, hogy nem fognak komolyan venni. Nem fog semmilyen hátrány érni egy húszas éveiben járó tanárral szemben. Személy szerint én örülnék egy ilyen fiatalabb pályakezdő tanárnak. Ők még közelében sincsenek a kiégesnek, így sokan élvezik a munkájukat.

2020. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkora tanárhiány van, hogy már az egyetemre bemennek érted.
2020. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
43 vagyok, 20 fős a csoport, a csoport 35% fiatalabb, mint én, a többi vagy korombeli vagy idősebb
2020. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%

Nem akarlak lelombozni, de estin csak zenetanár lehetsz a Miskolci Egyetemen: [link]


Ha az alapdiplomádnak megfelelő tanári képesítést szeretnél (akár pl. mérnöktanári), akkor levelező képzésen van rá lehetőséged. Ha esetleg tudod vállalni az 5 éves nappali képzést, akkor bármi lehetsz.


Tényleg nem eltántorítani szerettelek volna, ha ez a vágyad és találsz rá lehetőséget, akkor hajrá! Legyen bármilyen idős, egy motivált pályakezdő ezerszer többet ér, mint egy "hát, így ide vettek fel, meg valamit csinálni kell" mentalitású ifjú!

2020. jún. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak, mind a Miskolci Egyetemen, mind az Eszterházy Károly Egyetemen indul MINDEN közismereti tárgyból LEVELEZŐN tanárképzés. Nem kéne hülyeségekkel riogatni a kérdezőt.


Egyébként meg persze, vágj bele, sohasem késő. A diákok meg pont a fiatal tanárokat nem veszik komolyan. Én legalábbis ezt tapasztalom (29 vagyok és tanár). Úgyhogy szerintem csak előnyöd lesz belőle.

2020. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem vágj bele nyugodtan, tanulni, képezni magadat sosem késő! Sok sikert!
2020. jún. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg sosem késő, de pont a tanári pályával az a baj, hogy amióta bevezették az életpálya-modellt, azóta rettenetes hátrányt jelent, hogy annyival kevesebb ledolgozott éved lesz - ez behozhatatlan hátrányt jelent az amúgy is nehéz pályán. (Több ismerősöm ennek bevezetése után lett pályaelhagyó, a legelhivatottabb fajtából is.) - Persze, ha nagyon ezt akarod, akkor vágj bele, de alaposan nézz utána, mire számíthatsz!
2020. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!