Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szoftverfejlesztő- és tesztelő...

Szoftverfejlesztő- és tesztelő szakma mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Nem félek tőle csak szeretném tudni
2020. jún. 30. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyan gondolod mérni?
2020. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erre a szakra jelentkeztem, és arra vagyok kiváncsi hogy mennyire nehéz megtanulni/elsajátítani?
2020. jún. 30. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ. Ha van hozzá affinitásod, nagyon fogod szeretni. De olyan ez, mint az olvasás vagy a sport. Van, aki nagyon rá tud állni és imádja, másnak meg komoly erőfeszítés rávenni magát.


Én spontán ismerkedtem meg a területtel és eleinte hobbi volt. Olyan volt, mint legozni, kikapcsolt, hogy gondolkodhatok valamin és alkothatok, szívesen tanultam, hogy egyre több dolgot tudjak megvalósítani és a matek sem állt távol tőlem, szóval kifejezetten nehezemre sem esett az algoritmikus részre ráhangolódni. Az egyetemet később kezdtem, mint a munkát a szakmában (más területen szereztem az előző végzettségem), valóban, van/volt egy-két tárgy, ami nekem is szenvedés volt és utáltam. Nyilván a mintatervben nem csak programozás van, hanem minden más is és ha tetszik, ha nem, ezeket a köröket is le kell futni a diplomához. De engem alapvetően hajtott a kíváncsiság és az, hogy megvolt a helyem, csak egy szakmai papírt szerettem volna még.


Azért azt bevallom, bátorságnak tartom, hogy anélkül mész erre a szakra, hogy akárcsak egy kicsit is kipróbáltad volna magad legalább a programozás részében. Én is így voltam az első szakommal, aztán a második évtől már biztos voltam benne, hogy a diploma után soha vissza nem nézek és egy ujjal nem nyúlok ahhoz a szakmához, annyira utálom.

2020. jún. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy azzal szopja meg a legtöbb ember az infós szakokat, hogy arra készül, hogy majd az egyetemen megtanítják kódolni. Bemutatják neki 4-6 nyelv nyelvi alapjait, aztán a többi tárgy egyáltalán nem erről szól, hanem főleg matekról, mérnökinfó esetében műszaki tárgyakról, gazdinfó esetében gazdaságiakról, proginfó esetében sok elméleti matekról, stb... És programozni nem a tárgyak alatt tanul meg, hanem még a tanulmányai után, otthon próbálkozva. És erre rászánni magát kell igazán erő. Ha érdekel, akkor ez megy. Ha nem... Akkor szar lesz.
2020. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2 éve már gyakorlom a c# kódolást, de teljesen más amikor már ellenőriznek is!

Köszi a válaszokat😁

2020. júl. 1. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!