Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérne pszichológiát tanulnom?

Megérne pszichológiát tanulnom?

Figyelt kérdés

Rengeteget gondolkodom ezen, mivel érdekel a dolog. Előző nyaramat szinte egy könyvtárban töltöttem és pszichológiai témájú könyveket bújtam. Leginkább az emberek viselkedése érdekel és annak tanulmányozása, kiismerése. A szüleim nagyon ellenzik és riogatnak, hogy magas a pontszám, nem jutsz be államira, kevés a fizetés, bohóc szak, nem értesz te a biológiához kibuksz miatta stb.

Kevés dolog érdekel, de ez nagyon. A pontszám és a fizetés miatt aggódom leginkább.

Ti mit gondoltok? A szüleim valami jól fizető szakot szánnak nekem, de nem érdekel és nem is értek hozzá. Válasszam azt, ami érdekel vagy szenvedjek azzal, ami jól fizet?



2020. júl. 2. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel is tudsz majd keresni. Azt tanuld ami érdekel, amit rád erőltetnek, azt nem biztos, hogy el fogod végezni, vagy csak nagyon rossz lelki állapotban.

De amit szeretsz, azzal szívesen foglalkozol, abban nagyon jó tudsz lenni, a plusz munka miatt, amit szívesen belefektetsz.

2020. júl. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
A pszichológiával jól lehet keresni, indíthatsz magánpraxist is ha jó vagy a szakmában, ami nem kevés pénz. Csak abban lehetsz igazán jó, ami érdekel téged. Meg olyan szakmát kell választani, amit szívesen csinálnál évtizedekig, ami érdekel téged. A biosz tudás meg elég hülye érv a részükről, mert a pszichológiához nem kell őrülten sok biosz. Lehet keverik a pszichiátriával
2020. júl. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 2-es nem tudom honnan szedi hogy a "pszichológiához nem kell őrülten sok biosz", az nem igaz. A legtöbb aki elkezdi a pszichológia szakot, azért bukik ki, mert nem képes teljesíteni a biológiai tárgyakat és inkább feladja.


A jól keresés kérdése: 3 év alapképzés + 2 év mesterképzés (4 ha klinikus akarsz lenni) + 2 év szakképzés (az már mindenképp fizetős, általában 1 millió Ft körüli az ára) + Önismeret (150 óra, fizetős). Ezzel számolni kell, minimum 7 év és nagyon sok anyagi befektetés az ára, és ha mindezt megcsináltad, utána kezdesz csak valaki lenni a pszichológia területén. Akkor kezdd el csinálni, ha elfogadod hogy nagyon sok idő lesz, mivel ezzel elkezdesz jól keresni.



" Leginkább az emberek viselkedése érdekel és annak tanulmányozása, kiismerése."


A pszichológia tanulásának ez egy nagyon pici szelete. Sokkal több időt kell töltened a statisztika, pszichometria tanulásával meg a kutatással, amik egyáltalán nem érdekesek.

2020. júl. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!