Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iszonyatosan nehezen jegyzem...

Iszonyatosan nehezen jegyzem meg a megtanulni való hosszabb szövegeket mostanában már. Mit javasolnátok, hogy ne tartson ennyire soká, illetve ne ilyen nehezen maradjanak meg a hosszabb anyagok?

Figyelt kérdés

2020. júl. 14. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Először oszd fel kisebb részekre,részenként haladj,olvasd el,aztán idézd fel magadban,hogy mit is olvastál. Ez az aktív felidézés. Ha mennek a rövidebb részek,akkor utána próbáld meg az egészet felidézni,keress összefüggéseket. Egy pár óra múlva újból próbálkozz,aztán olvasd el,és idézd megint fel. Elméletileg 5 ilyen alkalom után (mármint mikor fel tudsz idézni mindent) már nagyon hosszú ideig is meg fog maradni az információ.
2020. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha memoriterekről van szó, versekről vagy matematikai tételekről, akkor az 1. válaszadó módszere remek.


De úgy látom a tagekből, hogy tételeket szeretnél tanulni. Ekkor ne szó szerint próbáld őket megtanulni. Először olvasd végig, és ha van valami értelmi megakadás, akkor azt tisztázd. Én mindig úgy jártam előadások hallgatása közben, hogy ha volt egy idegen fogalom, vagy egy érthetetlen vagy nem tisztázott kifejezés, akkor ott leragadt az agyam és istennek se akart továbbmenni, a következő pár mondatot nem is hallottam. Ezeket ki kell keresni, és meg kell fogalmazni a saját szavaiddal.


Aztán utána ne a szöveget tanuld meg, hanem az értelmét. A húgomnál láttam a magolás kudarcát.

"XY hegység ABC kőzetből áll. A ... síkság hordalékos talajból áll."

És próbálta gépiesen mondani, és belebicsaklott a nyelve egy szóba, és nem jutott tovább, kezdte elölről a felmondást. Ilyenkor le kell ásni a tények mélyére.

Az XY egy vulkán, és az ABC egy kő, ami először forró, aztán lehűl és összenyomódik, és attól ilyen fura. Nézz róla meg egy képet. A síkság azért hordalékos, mert régen arra folyt ez és ez a folyó, és lerakta a hordalékot, de beszabályozták, mert mindig elöntötte a falvakat. És így már van mihez kötni, van ok-okozati összefüggés, nem száraz, idegen tényeket próbálsz beleerőltetni a fejedbe.


A jó tanár úgy tanít, hogy ezeket elmondja, a gyengébb tanárnál magadnak kell kikutatni rengeteg melóval.


Volt egy remek tanárnőm. Matekot oktatott (rühelltem). Amikor ő tételt diktált, gyorsan mondta. Aztán elmondta még egyszer, de totál másképp. Aztán még egyszer, ismét csak másképp. A falra másztunk tőle. Teljesen összezavarodtunk, hogy így nem tudjuk lejegyzetelni, miért nem mondja mindig ugyanúgy, hogy leírhassuk - háborogtunk. Erre ő azt válaszolta: azért, hogy az értelmét jegyezzétek le, ne csak a szavakat egymás után. Egy év alatt sikerült is megtanítania minket az értelmi jegyzetelésre, azóta is hasznát veszem. A szövegnek is az értelmét kell megtanulni, nem a szavakat egymás után.

2020. júl. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!