Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar mindenki töri...

Miért akar mindenki töri tanár lenni?

Figyelt kérdés

Mostanában lassan naponta olvasom, hogy egyre többen szeretnének töri tanárok lenni.

Mi ez a hirtelen változás? Eddig mindenhol azt olvastam, hogy hiány van a tanárokból, és igaz, hogy főleg a reálos tanárokból, de már a humánusokból is egyre inkább, mert már csak a hülyék mennek tanárnak. Még sem úgy tűnik, hogy a humános tanárokból is hiány lenne a jövőben akár, mert sokan mennek még mindig töri tanárnak.

Én viszont már régóta biztosra tudom, hogy én töri-magyar szakos tanár szeretnék lenni, de félek, hogy túlképzés lesz a történelem tanárokból (meg a magyarokból is) és én nem tudok majd elhelyezkedni ezzel a párosítással. :(

Viszont ez minden álmom.

Amúgy 2 évem van még az egyetemig. Addig szerintetek túlképzés lesz belőlük? Vagy utána esetleg, amikor én már pár éve dolgozom, ezért kirúghatnak, mert a többi friss diplomás töris is jönni akar tanítani?



2020. júl. 23. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen hiány van szerintem nem lesz túlképzés belőle, meg amúgy is van olyan aki csak azért végzi el hogy legyen egy egyetemi végzettsége és amikor elvégezte máshol helyezkedik el, én ismerek ilyeneket csak azt nem értem meg akkor miért nem olyant végez el amit használni is fog miután elvégezte.
2020. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelentkeznek túl sokan egyáltalán, és még kevesebb az, aki el is végzi. A történelem (és a magyar egyébként) az egyik legklasszikusabb szak, amit otthagynak csomóan, mert nem érzik, hogy le bírnának ott húzni 5-6 évet.
2020. júl. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja én olyanról hallottam, hogy elkezdték már nem is tudom mennyien a töri-tanár szakot, aztán ezek nagyrésze az évek közben elment, mert akkor jöttek rá, hogy ez nem nekik való. És végül csak 7-en végeztek asszem.
2020. júl. 23. 16:29
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, hát én nem tudom mennyien jelentkeznek, én csak azt látom, hogy itt az oldalon sokan írják a töri tanárit. De akkor nem lesz túlképzés belőlük szerintetek? 2-3 év alatt nem fog megugrani a töri tanári szakra jelentkező egyetemisták száma?
2020. júl. 23. 16:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A tanári képzés évtizedek óta nem népszerű, köszönhetően az alacsony fizetésnek és a megbecsülés hiányának. Ezek nem hiszem, hogy mostanság fognak változni. És mivel hosszú, ezért a többség nem választja azért sem, mert kell egy diploma.
2020. júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz ebből probléma. Túljelentkezés nincsen, sokan nem is végzik el vagy pedig pályakezdőből rögtön pályaelhagyók is lesznek és egyértelműen szükség is van tanárokra. Én anglisztika szakos vagyok és együtt tanulunk a tanári szakosokkal (angol+mindenféle szak), akiknek szerintem meglepően nagy százalékuk egyáltalán nem akar tanár lenni és csak azért jár erre a szakra, hogy legyen egy diplomája, a szülők jobban kibékültek vele mint egy anglisztika/történelem/magyar/földrajz stb. alapképzéssel és ők maguk nem tudták, hogy hogyan tovább vagy nem volt jobb ötletük. Maga a képzés is elég hosszú (5-6 év, hiszen osztatlan képzésről van szó), bőven van gyakorlat is, eleve két szakot visz az ember és mellé még jönnek a pedagógiás tárgyak is, tehát én azt gondolom egyáltalán nem is könnyű eljutni a diplomáig (a töriről én pl. mindig azt hallom, hogy kifejezetten nehéz). Sokan ki is ábrándulnak belőle (én pl. főleg gyakorlatok után hallom a "panaszokat", hogy milyenek a gyerekek, tanárok és ugye, alapvetően a tanári pálya, a fizetés sem túl vonzó), vagy rájönnek, hogy ez nem nekik való és nem érzik magukat jól ebben a képzésben.
2020. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ezt sosem olvastam kérdező. Én biztos nem mennék olyan szakra és sokan mások se, viszont ha neked az az álmod akkor neked én szurkolok. Amúgy engem meg ma vettek fel tök másféle irányba. Szóval kétlem, hogy túlképzés lenne sokaknak ez nem vonzó! Viszont nekem megkeserítette már olyan szakos tanár az életemet szóval annyit neked: hogy legyél majd empatikus a gyerekekkel.
2020. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!