Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME villamosmérnöki v BCE...

BME villamosmérnöki v BCE gazdaság,és pénzügy matematika elemzés nehezebb,melyik piacképesebb?

Figyelt kérdés

2020. júl. 28. 03:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Én nem akarok senkibe belekötni. Én a BCE gazdaelemzőről váltok most BME vik villamosmérnökire. A BCE-n a többi szak az valóban nevetséges ezt nem akarom eltagadni. De a gazdelemzon tanult matek minden szempontból komolyabb,mint bármely vik-es szakon, ha a követelményeket nézem, és a tananyag mélységét.(úgy mondom, hogy megnéztem a matekos jegyzeteket,és minta vizsgákat,zh-kat). Az az óriási különbség, hogy egy villamosmérnöknek nem kell tételszerűen tudni a matekot, csak gyakorlatban alkalmazni, ami lényegesen egyszerűbb. Ahogy nézem, a mérnökinfos matek valamivel nehezebb a villamosmérnökinel, de nehézségben ez sem éri el a gazdaelemzős szintet. A lényegi eltérés itt is, H míg mérnökinfon 1targybol van szobeli, ahol kell elméletet tudni valamilyen szinten. Gazdaelemzőn az összes tárgyból beverik rajtad a rettenetesen elvont,absztrakt elméletet. Ettől függetlenül lehet a fizika kirívóan nehéz, és nem lesz nagy eltérés a két szak között, én csak a matek részéről tudok nyilatkozni.
2020. aug. 23. 18:22
 12/14 A kérdező kommentje:
A 7-esnek üzenném, hogy BCE gtk a ktk-s hoz képest ég,és föld. Nem lehet őket összehasonlítani..nézz egy tantervet, és pár jegyzetet.
2020. aug. 23. 18:25
 13/14 anonim ***** válasza:
Jó mondjuk a KTK szakokat annyira nem ismerem, akkor is nehéz elhinni, hogy a BCE az bárhol nehezebb mint a VIK.
2020. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igazatok van, nem ismerem a KTK-t, nemsokára megnézem. A GTK matekra igaz amit írtam.
2020. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!