Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha megbukok minden tárgyból...

Ha megbukok minden tárgyból egyetemen akkor újra lehet/kell felvételizni?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy külföldi egyetemen tanulok Business jellegű közgázt (AU), de sokkal könnyebb a képzés mint amilyenre számítottam (emellett kicsit kiábrándultam a közgázból), arra gondoltam hogy magyarországon felveszek programtervezői informatikus (ELTE) szakot ( info, matek emelteztem 90%+), itt kint van olyan akit meg tudok kérni hogy vegye fel az órákat plusz vszínüleg úgy is online lesz az egész. Viszont számolnom kell azzal hogy lehet hogy nem fog menni,ergo az egyiket be kell áldozni. Ha netalántán otthon megbukok a tárgyak X%-n, és kibukok stb. akkor újra lehet még felvételizni a szakra?

2020. aug. 2. 19:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Persze úgy értem ha az ELTE-n bukok meg
2020. aug. 2. 19:32
 2/9 A kérdező kommentje:
plusz annak aki nem érti, pótfelvételin van meghírdetve a szak (állami hellyel)
2020. aug. 2. 19:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nem általános iskola, ha elbukod egyik (vagy akár az összes) tárgyad, nem kell újra jelentkezned, egyszerűen csak az adott tárgyra épülő második féléves tárgyat nem tudod felvenni, de attól még szépen tudsz előre haladni.
2020. aug. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha egy tárgyat harmadszori felvételre sem tudsz teljesíteni, akkor eltanácsolnak az egyetemről, és ha szeretnéd folytatni a szakot, akkor ahhoz újra kell felvételizned. Ha csak egyszer (vagy kétszer) nem mész át egy (vagy több) tárgyból, akkor ahogy előttem írták, nem tudod fölvenni azokat a tárgyakat, amik azokra épülnek (ha van ilyen), és akkor csúszol.


Ja és van valami szabály arra is, hogy egy félévben min. mennyi kreditet kell teljesíteni, szóval az sem jó, ha túl sok tárgyból buksz meg.

2020. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ha eltanácsolnak (legeslegroszabb esetet felmérve), akkor még ujra tudok jelentkezni (ha befelyezem a közgázt) ugyanarra a szakra. Ugye?


Harmadszori felvétel alatt mit értesz? (Otthon nem jártam egyetemre, nem tudom hoy működik), csak a vizsgát veszed fel, vagy ha nem mész át, akkor újra fel kell venni a teljes tárgyat? (Dániában pl simán lehet újravizsgázni, nem kell felvenni a tárgyat és 3 próbálkozás van

)

2020. aug. 4. 00:40
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Ugy gondolom aki 2 félév alatt nem tudja megcsinálni ugyanazt, az ne is járjon oda
2020. aug. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze, de itt csak arról van szó hogy egy külföldi egyetemet és egy magyart probálnék meg egyszerre vinni (külön - külön egyik sem okozna problémát), és megpróbálom felmérni a kockázatát, mit jelent ha nem sikerül
2020. aug. 4. 12:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Harmadszori tárgyfelvétel: vegyünk pl. egy első féléves kurzust; vizsgaidőszakban vizsgázol belőle (azt hiszem egy vizsgaidőszak alatt 2x vagy 3x lehet egy adott tárgyból vizsgázni), ha nem sikerül egyik vizsgád sem, akkor a következő, 2. félévben fel kell venned újra a tárgyat, ha meghirdetik, vagy van, amikor csak vizsgakurzust írnak ki (az olyan, hogy nincsenek órák, amire be kell járni, csak vizsga a vizsgaidőszakban), de az is lehet, hogy egy tárgy mindig csak őszi vagy csak tavaszi félévben van, tehát akkor első féléves, tehát őszi tárgy esetén legközelebb csak a következő őszi, tehát a 3. félévben tudod felvenni (ez egyébként szakonként és tárgyanként is nagyon változó)

De tegyük föl, hogy meghirdetik vagy a tárgyat, vagy vizsgakurzust a követező, 2. félévben is. Ha akkor sem teljesíted, akkor kell az azt követő félévben megint fölvenned, immár harmadszor. És ha még akkor sem sikerül, akkor tanácsolnak el.

2020. aug. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, végre, Köszönöm :DDD
2020. aug. 12. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!