Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapestiek! Választanátok...

Budapestiek! Választanátok vidéki egyetemet?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, és elég jól sikerült ahhoz, hogy bárhova felvegyenek, amit megjelöltem. Már csak dönteni kellene. Budapesti vagyok, ennek ellenére mégis vidéken tanulnék tovább.

Szeretem a családomat, nem menekülök, csak "világot látnék", megtanulnék boldogulni az életben. Megismernék egy egyetemvárost, kipróbálnám a kollégista (lehetőség szerint), majd később az albérletes életmódot.

De persze felmerül, hogy képzés, lehetőségek, kényelem szempontjából Budapest lenne a kézenfekvő választás. Nem tudom, csak mindenhonnan azt hallom, hogy Budapest a világ közepe és hogy mindenki oda akar menni, én meg megtehetném és mégsem. Talán megbánnám?

Mindenhol ugyanazt a szakot jelöltem meg. Főleg a BME-TTK és az SZTE-TTIK között gondolkodom.

Ha vidékre mennék, dolgoznék, bár a családom minden esetben támogat.


Mit gondoltok erről? Tudom, nekem kell eldöntenem, de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Főleg olyanokéra, akik budapestiként vidékre mentek tanulni saját akaratukból, (nem pedig azért, mert csak oda jutottak be).



2020. jún. 18. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
8%

Pesten nen tudsz önállóan élni? Miért nem? Miért csak vidéken tudod magad elképzelni önállónak? Szerintem ahhoz, hogy kicsit a magad útját éld, felesleges vidéki egyetemre menni.

Magyarországon nem érdemes máshova menni ha már van a városodban is egyetem, legalábbis vidéken a legtöbbje így van. Nincs különbség az itthoni egyetemek között annyi, így a spórolás és kényelem miatt mindenki oda megy, ami a legközelebb van (általában).


Szerintem maradj Pesten, keress külvárosban egy olcsóbb albit/koleszt és ugyanúgy kiélheted az önállósági vágyadat. Ha esetleg meggondolod magad, akkor nincs mit veszíteni, visszaköltözhetsz a szülői házba és egyetemet sem kell váltani. Szerintem az idegen vidék elég szokatlan lenne egy fővárosinak, főleg hogy szerinrem ez nálad csak egy ideiglenes fellángolás. Munka és lehetőségek szempontjából szintén érdemes maradnod.

2020. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg jól teszed, hogy ha el akarsz menni más városba! Új emberek, új barátok, új környezet. Nagyon sok ismerősöm van, akik a fővárosban laknak, de ide Debrecenbe járnak egyetemre.
2020. jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jót tett, hogy vidéken jártam egyetemre, jó messze a családomtól (pedig én is jóban vagyok velük). Szeged nagyon jó város egyetemistáknak. Egy mini Bp.
2020. jún. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Én vidéki voltam, és egy másik vidéki városba mentem egyetemre, úgy hogy hasonló szak a szülővárosomban is volt. Szocializáció szempontjából nem bántam meg. Utólag mondjuk Budapestre mentem volna.


Nálad viszont komoly dilemma, mert Budapesten van egy rakás jó lehetőség, az egyetemek jobb kapcaolatot ápolnak a versenyszféraval, sokkal jobb gyakornoki lehetőségek vannak, általában (de nem mindig) több az oktatók közül az elismert szaktekintély. Szóval oktatás és karrier szempontjából egyértelműen Budapest lenne neked a jobb választás. Azonban én úgy gondolom, egy nagyon jó lépés az önállósodás felé egy másik városban tanulni.


Külföldi egyetemre esetleg nem gondoltál?


Egyébként milyen szak? Mert ha informatika, akkor viszont nem javaslom, hogy országon belül más városba menj, mint Budapest. Nem mintha rosszabb lenne ezen a téren az SZTE, mint a BME, csakhogy IT-ban a versenyszféra majdnem egésze Budapesten van. Utána Debrecen és Szeged, majd Miskolc utána gyakorlatilag semmi, de a munkahelyek 95%-a Budapesten van.

2020. jún. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Én budapestiként komolyan elgondolkoztam annak idején, hogy inkább Szegedre menjek, anyagi okok döntöttek végül. És nagyon örülök, hogy így alakult. Sokszor nagyon jól jön, hogy nem kell órákat utaznom hazáig, hogy ha bármi közbejön, kéznél van a család. Most pl. a koronahisztiben, amikor semmi nem úgy van ahogy gondoltuk, ötpercenként váltogatták, hogy most be kell-e menni vizsgázni, mikor kell a gyakorlatot pótolni, stb, nagyon nem mindegy hogy nem kell azon stresszelni, hogy na most a Keletiben alszom, vagy mi lesz. Persze ez csak egy extra eset, de közbejöhet sok minden.

Ez persze csak egy szempont, és az ember sok szempont alapján szokott dönteni. Egyik osztálytársam leköltözött, őneki nagyon tetszik, ő amúgy is elvágyott a "nagyvárosi életből".

2020. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!