Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmával lehet 200-250...

Milyen szakmával lehet 200-250et keresni?

Figyelt kérdés

Van egy szakmam amivel 5 eve nem tudok sajnos elhelyezkedni, ezert szeretnek valami ujat tanulni. Erettsegim van. Mar csak azt kene kitalalnom, hogy mit tanuljak.

200.000ftra minimum szuksegem van hogy alberletet tudjak fizetni, sajnos haza kellett koltoznom emiatt..Es sajat lakast is szeretnek, vagy legalabb kocsit, szoval felre is szeretnek rakni belole.

Olyanra lenne szuksegem, amihez nem kell matek, mert hat az nem nagyon megy. Illetve vegyes, allo meg ulo munka is. Esetleg gondolkodo lehet, amihez hasznalni kell az agyat.

Ami jelenleg nagyon erdekel, de nem tudom van-e eselyem elhelyezkedni benne vagy jol keresni, az az Angoltanar (felsofoku nyelvizsgaval), illetve fitness instruktor, diabetikus..Illetbe a gyermekpszichologust neztem meg ki.

Mi a velemenyetek? Barmi erdekel, nem muszaj szeretnem. Ja es nô vagyok.


2020. aug. 8. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a jelenlegi szakmád, amivel 5 éve nem tudsz elhelyezkedni?
2020. aug. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyetem nem jatszik munka mellett, mert mindenkepp szeretnek dolgozni addig is, amig nem tanulok ki egy szakmat. Esetleg nôk szoktak informatikusnak àllni? Azt tudom hogy okj-s vegzettseggel is sokat lehet keresni.
2020. aug. 8. 14:36
 3/10 A kérdező kommentje:

Ugy erne meg a szakmamban dolgozni ha sajat vallalkozasom lenne. Ez volt az almom, de 20 milliot kene befektetnem...Inkabb lakashitelt veszek fel, az nem megy csodbe se ha valamit rosszul csinalok.

Ha pedig elmennek dolgozni keresek 100-120 ezret vele, abbol nem lehet alberletet fizetni.

2020. aug. 8. 14:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha az egyetem nem játszik, akkor mégis hogyan akarsz pszichológus és DIETETIKUS (nem diabetikus...) lenni?
2020. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Augusztusban meg szeptemberben indulnak tanfolyamok, ugy. Nem diplomam lenne hanem okj, egy kicsit “ertektelenebb” de akkor is gyermekpszichologus meg dietetikus lennèk. 1 het mulva kene jelentkezni, es 350, meg 450 ezer forintba kerul
2020. aug. 8. 15:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusként, hogy normális körülmények között parktizálj, 5 év egyetem + szakvizsga kell, nem valami himihumi OKJ.

OKJ-n pedig max vmi táplálkozási tanácsadó lehetsz, amivel 100% egészséges embereknek segíthetsz étrendet írni, semmi több.


200 ezret pedig nagyjából bármivel meg lehet keresni. Irodai munka, kasszázás stb.

2020. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, nők is szoktak informatikusnak állni, bár elég kevesen.

Említetted, hogy matek ne legyen szükséges. Informatikához kell durva matek, illetve az egyetem sem árt.. OKJ-val elég korlátolt lennél. Talán rendszergazda vagy számítógép szerelő-karbantartó az amihez nem szükséges a diploma, de igazából ezek a munkakörök az IT aljai közé tartoznak.

Meg ez amúgy sem egy olyan szféra, ahova a pénz miatt megy az ember.

2020. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas tévedésben élsz...Nincs olyan OKJ, amivel gyermekpszichológus, vagy dietetikus lennél, hiszen ezeket a szakemberek hosszú évekig tanulják EGYETEMEN, nem véletlenül. Előbbi 8 év tanulás, míg utóbbi minimum 4.


De mutasd már meg mik ezek a tanfolyamok...

2020. aug. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Be lehet irni varos szerinti okj. Nekem egy konzulens, vagy egy taplalkozasi tanacsado is jo.

De annyira rossz hogy nem ertitek meg a kerdest...nem oktatgatast kertem hanem hogy mondjatok valami szakmat amit el tudok vegezni...meg elmondtam hogy mi erdekel, hatha van hasonlo, alljabb resze mint pl a pszichologusnak a konzulense vagy a dietetikusnak a taplalkozasi tanacsado...

200 ezret szinte semmivel nem lehet keresni, voltam pincer 150 ezerert, voltam vasutas 130ert, voltam elado 160ert...voltam takarito 100ert.. ez nagyon nagyon pici varos, szinte falu

2020. aug. 8. 19:30
 10/10 anonim ***** válasza:

De értjük a kérdést, csak úgy nem tudunk segíteni, ha nem vagy tisztában azzal, hogy az általad felsorolt szakmákhoz mi szükséges. Eddig arról volt szó, hogy igenis okj-vel pszichológus leszel, nem pedig asszisztens.


Egyébként, ha valóban egy kisvárosban élsz, ott nagy dolog lehet a 200 ezres fizetés. Azt próbáld meg kideríteni, mire van igény. Szakmunkával mennél a legtöbbre, ha valami olyasmit tanulnál ki.

2020. aug. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!