Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatika vagy gazdasá...

Mérnökinformatika vagy gazdaságinformatika?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy műszaki menedzser diplomám amivel már jelenleg is dolgozom. Viszont eszembe jutott, hogy szeretnék még egy diplomát levelezőn. A két fent említett szak között gondolkodom és három egyetem között.


Corvinus és BGE- Gazdaságinformatika


Neumann János Egyetem - Mérnökinformatika


Nem Pesten lakom így mindkét helyre utaznom kell de ez nem probléma, kb 1 óra utazással elérhető mindhárom egyetem. A kérdés hogy melyik képzést lenne érdemes elkezdeni? Tanterveket és szakleírást néztem, mindkettő szimpatikus. Mérnökinfónak annyi előnye van, hogy jópár tárgyat el tudok fogadtatni ha minden igaz.



2020. aug. 8. 21:02
A kérdező szavazást indított:
Corvinus - Gazdaságinformatika
BGE - Gazdaságinformatika
NJE - Mérnökinformatika
25 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Levelező?


Neked kell eldönteni, hogy mi érdekel jobban, mit akarsz csinálni.

A Gazdinfóban a mérnöki tárgyak helyett gazdasági tárgyak vannak, valamint IT menedzsment, audit, projekt, folyamatszervezés, ennek ellenére vannak hardcore IT tárgyak is: bőven van matek és programozás, algoritmusok stb.


A mérnökinfóval sokkal inkább hard szakmai tárgyak vannak, és ez a legklasszikusabb IT-s szak.

2020. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
NJE GAMF-ot kerüld el nagyon nagyon messzire. Oda jártam alapképzésre. Az életem legrosszabb hibája volt. Hulladék az egész.
2020. aug. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Három közül egyértelműen a BGE. Ha a mérnökinfó esetleg jobban érdekel akkor se a NJE hanem valami értelmesebbet válassz.
2020. aug. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy az Óbudain Pesten csak esti képzés van meghirdetve a pótfelvételi eljárásban. Miskolc meg Szeged meg elég sok utazással járna illetve nem tudom, hogy azok jobbak-e. Normál felvételi eljárásban csak a BME jönne be de azzal tisztában vagyok hogy nem nekem való.
2020. aug. 9. 08:42
 5/5 anonim ***** válasza:
BME-n se jó a mérnökinfo... Óbudaiakról meg NJEre jött át ismerősöm azt mondta ott is katasztrófa.
2020. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!