Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai egyetem mérnökinformati...

Óbudai egyetem mérnökinformatika vagy oe gazdaságinformatika? (a tanterv hasonló kb nem tudok dönteni)

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz a két szak?Nulla fizikával nekikezdhetek a mérnökinformatikának?

2019. jan. 22. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nulla fizikával inkább gazdaságinformatikus, ha a kettő közül kell választani.
2019. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ma 14:16

Annyira azért nincs sok fizika mérnökinfon, sőt.

2019. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én most fogok elmenni mérnökinfóról. Eléggé nehéz, nem teljesíthetetlen de nem véletlenül bukik több mint a fele társaság a csúszásról nem is beszélve. Ahhoz képest, hogy gyakorlat orientáltnak nevezik a szakot még mindig rengeteg, rengeteg baromságot kell tanulni, amit életedben nem fogsz használni és vizsga után elfelejtesz egyből. Én is azért bukok mert nem vagyok képes magolni nem azért mert nem bírom megtanulni a matekot. Valószínűleg jövőre már BGE vagy BCE gazdinfón leszek. OE gazdinfóról nem tudok mit mondani, egy teljesen új szak, a Keleti karról pedig nem fényesek a hírek, mindenesetre az infó részét a Neumann kar biztosítja, nem tudom. Az a szak egyelőre egy hit or miss.
2019. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Érdekelne a részletesebb véleményed a szakról;mik a nehézségei,mit kell "magolni"és mennyire alapoznak a középsulis fizikára?

Valamint az érdekelne még,hogy jó matek,info alapokkal de nem zseniként lehet e bírni az iramot,tehát csúszás nélkül elvégezni?

Előre is köszi a választ!

2019. febr. 3. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Első félévben volt fizikám, kipuskáztam. Ezek után csak elektromosságtanból volt fizikához köthető dolog, de nem sok előny származik a középiskolai fizikából ezen a téren. Nagyjából ennyi az összes fizikaféle a mérnökinfon ott ahol tanultam. Elektromosságtanon vért hugyozott a társaság, de ezt leszámítva semmi több.


Mik a nehézségei? Nos, szerintem nem is egy-egy tárgy nehéz, hanem az összes együtt. Ha jól osztod be az idődet is nehéz, de megoldható.



Valamint az érdekelne még,hogy jó matek,info alapokkal de nem zseniként lehet e bírni az iramot,tehát csúszás nélkül elvégezni?


Info alap, nos, ha van egy technikusid nagy előnnyel indulsz. Matekhoz nem kell zseninek lenni, csak gyakorolni, és simán el lehet végezni. Sőt, nem a zseniség számít itt már, hanem a szorgalom.

2019. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2019. febr. 3. 14:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha gazdinfó mellett döntesz azt érdemesebb lenne egy BCE-n vagy BGE-n végezni.
2021. febr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!