Zene tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Adtok ötleteket?

#zene #tanulás #tanulózene #studymusic
2020. aug. 9. 19:02
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
A rágórol is biztos hallottátok...
2020. aug. 9. 21:28
 12/31 anonim ***** válasza:

"olyan zenéket találok, amik inkább hátráltatnak a tanulásban mint jót tenne"

Te magad is tapasztalod, hogy hátráltat.

Csak és kizárólag tizenévesektől hallod, hogy segíthet a tanulásban, lásd be. :)

Nem segít. Hátráltat. Mindenféle zene. Is.

2020. aug. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Például matematikánál. Azokat az agyterületeket ingerli, amelyek nem kellenek a matekhoz, tehát még erőseb koncentrációra ösztökél. :P :DD
2020. aug. 9. 21:31
 14/31 anonim ***** válasza:
Kérdező engem nem érdekel, hogy a brit tudósok bebizonyították, hogy ez az amaz hasznos. Nem kell zene a fülembe és kész. Mellesleg szerintem elég fiatal vagy, aki azt hiszi, hogy hiper szuper módszerrel majd zseni lesz. Igazam van?
2020. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Ő nem, nem olyan rég hallottam a TV ben :) mert relaxál is elvileg jó, én szeretek zene nélkül is tanulni, csak hattérbe kell. Sőt tudom hogy nélküle az igazi, de van akinek segít, hát várom a linkeket.
2020. aug. 9. 21:33
 16/31 anonim ***** válasza:
93%
Tehát hallottál valamit a tévében, értem. Felejtsd el amit a TV ben hallottál.
2020. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen kísérletezgetni akarsz, akkor ilyet keress:

"A Mozart hatás

Ez az a kulcsszó, ami alatt a fönt leírt jelenség megbújik. A Mozart hatást Dr Alfred Tomatis írta le 1950-ben. Észrevette, hogy egy specifikus frekvencián belül (60 ütés percenként) javítja a tanulási képességet. Ezen kívül javítja az agyféltekék közötti kooperációt és lenyugtatja az érzelmeket, ami segíti a koncentrációs képességet.

De vajon honnan származik a hatás neve? Dr Tomatis arra a következtetésre jutott, hogy a barokk largo és andante az a zene, ami a legjobban egyezik a leírásával. Mozart, Haydn és Beethoven legnagyobb sikerei mind ebbe a csoportba sorolhatóak. A vonós hangszerek (hegedű, hárfa, gitár és mandolin) a leggyakrabban használt hangszerek ezekben a művekben, amelyek nyugtatóak és jók a fülnek, mivel ezek a hangszerek nagy frekvenciájú hangokat adnak ki, amik feltöltik a mentális elemeinket. Ellentétben a fárasztó alacsony frekvenciájú utcai zajokkal, ezek aktiválják az agyat és a memóriát és elűzik a fáradtságot.

Amikor kiválasztod a zenét, amit hallgatni fogsz, győződj meg róla, hogy az instrumentális. Főleg, ha ezek dominálnak a dallamvonalban.

Ha nincs időd vagy kedved összeállítani egy zenei listát, használhatod Don Campbell összeállítását is, aki a ’Mozart hatás’ írója. Az egyveleg, ami a Youtube-on is elérhető, több, mint 6 órányi zeneanyagot tartalmaz, Campbell ajánlásával."

2020. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Nem jól mondod, amúgy nem biztos, hogy a brit tudósok hülyék, bár pont nem tudnék felidézni egy nevet se(ja de lehet:D Charles Darwin, David Attemborough XD, Gerald Durell, Graham Bell). Szóval például a jó ritmusérzék, jót tesz a számtannak.

Ha pedig relaxált állapotba vagy könnyebben el tudsz vonatkoztatni. :)

2020. aug. 9. 21:39
 19/31 A kérdező kommentje:
Amúgy Lisztet hallgatok.
2020. aug. 9. 21:40
 20/31 anonim ***** válasza:
Hát pedig Liszt nem eléggé barokkos. :)
2020. aug. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!