Zene tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Adtok ötleteket?

#zene #tanulás #tanulózene #studymusic
2020. aug. 9. 19:02
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

"..jók a fülnek, mivel ezek a hangszerek nagy frekvenciájú hangokat adnak ki, amik feltöltik a mentális elemeinket. Ellentétben a fárasztó alacsony frekvenciájú utcai zajokkal, ezek aktiválják az agyat és a memóriát és elűzik a fáradtságot..."


Utsó köszi meghallgatom! :)

2020. aug. 9. 21:43
 22/31 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező írtad, hogy a rágóról hallottunk. Nem, én nem. Hülyeségekkel nem foglalkozom, neked se kéne.
2020. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
2020. aug. 9. 21:52
 24/31 A kérdező kommentje:

Én megjegyzek ilyeneket. Gondolod hogy hülyeség? Alátámasztanád az ellentétét. Vagyis hogy ha nem rágózol jobban megy a tanulás? :)

Tudom hogy lényegében nem ettől függ, de számomra mégis érdekes.

2020. aug. 9. 21:55
 25/31 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért tesz jót a rágózás, mert maga a rágás ébren tart, így kevésbé alszol el a töriházin. Én viszont a rágózástól éhes leszek, úgyhogy engem hátráltatna, mert mindig a konyhában kötnék ki tanulás helyett. :)
2020. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nem értem a háborgásokat, hiszen lehet zene mellett tanulni, csupán nem mindenki tud. Én pedig úgy érzem, hogy a kérdezőnek sem megy teljesen, viszont ha szeretné, hagy próbálgassa.


Saját példámból kiindulva, nekem sokkal könnyebben megy a koncentráció zajos környezetben, mint tiszta csendben (amit szinte soha nem is kapok meg). Ha nincs valami háttérzaj, akkor annyira üres az egész, és inkább a gondolataimmal vagyok elfoglalva. A zene esetében viszont már ismert dolgokat hallok, olyat, amit szeretek, ezáltal sokkal komfortosabbá teszem a tanulást, de mégsem a zene az, amire főként figyelek. Olyan ez, mint az osztályteremben lévő zsivaly; sosem azt néztem, mi folyik a hátsó padban, hanem azt hallgattam, amit a tanár mondd, mégis tudtam miről van szó.


Olvasáshoz és íráshoz is zenét használok, ami még sosem volt negatívum számomra. Maximum ha nagyon zavar, akkor kikapcsolom.


Kedves kérdező, ha mindent (tényleg mindent) kipróbáltál már, de nem sikerült, akkor szerintem hanyagold, mert nem neked való. Vannak, akik nem képesek alapzaj mellett koncentrálni.

2020. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"ha mindent (tényleg mindent) kipróbáltál már"

Ezt mikor mondhatja el magáról bárki? :)

2020. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
Ha még nem beszéltek le akkor itt a saját pozitív példám: miután én inkább vizuális típus vagyok így pl a töri és a magolós tárgyak elég nehezen mentek, de kb 1éve elkezdtem zene mellett tanulni, szigorúan nem fülessel, mert akkor tényleg csak arra figyelek, hanem hangszóróval, alacsony hangerőn, de úgy, hogy az hallható legyen, és nem csak megragadnak a fejemben a dolgok, de még gyorsabban is haladok, pl:ha valamit ki kell dolgozni(nálunk suliban ilyen pl labornál a jegyzőkönyv), ill.ha írni kell valamit akkor az is gyorsabban megy, nem mondom, hogy ez mindenkinek beválik, mert egyik ismerősöm pl csak néma csendben tud, van aki hallás után, ki kell tapasztalni, de nekem bevált. Jah, és én azokat a számokat ajánlom amiket szeretsz és a mindennapok folyamán is hallgatsz
2020. aug. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Nem találom a Don Campbell mixet :/
2020. aug. 11. 20:50
 30/31 A kérdező kommentje:
Csak Mozartot
2020. aug. 11. 20:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!