Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jól gondolom ? Unokaöcsém...

Jól gondolom ? Unokaöcsém erős hármassal menne a NKE RTK-ra. Esélye sincs.( helyszínelő szeretne lenni )Esetleg emelt szinten 4-es ? +1 középfokú nyelvvizsga ?

Figyelt kérdés

#emelt szintű #érettségi #felvételi #nke rtk #helyszinelő #kétszeres érettségi pontok
2020. aug. 13. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Harmassal szerintem a minimalis 280 pont sem lenne meg. Oda pedig az eelytelen. Az elmúlt években folyamatosan emelkedik ott a ponthatar. Minimalisan 400-al kell számolni.Azonban ott nem is csak a pontszam a gond, hanem az előtte lévő alkalmassagi. Komoly fizikai es pszichológiai felvételi van. Ott a jeloltek fele elvérzik. Ha a minősítese NEM ALKALMAS lesz, kiesett.
2020. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért, ha belehúz(esetleg ki is hagy 1-2 évet), akkor lesz esélye. Én is hármassal bukdácsoltam gimiben, mert abszolút nem érdekelt az egész. Aztán kinéztem az NKE-t, és ahova én megyek az RTK-n belül, oda 280 ponttal be lehetett jutni. Igen, van fizikai, de amennyiben az unokaöcséd nem Rácz Géza fel tud rá készülni(egyébként meg nyilván évek munkájával még ő is be tudna kerülni, nyugtasson ez a tény), és alkalmas lesz. Ha fejben is oké nála minden, akkor azzal sem lesz gond. Ha pestiek vagytok, akkor indít az NKE minden évben fizikaira felkészítő tanfolyamot(én sajnos nem vagyok pesti, pedig szívesen készülnék én is ott), szóval az már nagy segítség. Naponta edzeni kell, és az meglesz. Youtubeon fent vannak a pontos követelmények. Igen, nyelvvizsga is kell, de nekem is rosszul ment gimiben a nyelv, úgyhogy én újrakezdtem, jövőre tervezem lerakni a nyelvvizsgát, ha arra is készül becsülettel meglesz neki az is. Emeltet meg kettőt teszek, de neki lehet elég lesz egy is. Nekem magyarból és történelemből kell(gondolom majd neki is), nem tudom melyik megy jobban neki, de ha arra is készülget, akkor összehozható lesz egy jó százalék, és lesz esélye bekerülni. Azért ez nem a Harvard, hogy nem lehet bekerülni. Igen, dolgozni kell, tanulni kell, de be lehet jutni, csak nagyon akarni kell, én pedig nagyon akarom, mert más nem érdekel, ennyi a titka. Tudni kell még, hogy a korhatár 25 év, azon az éven amikor töltöd a 25-öt már nem vesznek fel, szóval a cél legyen az, hogy addig bekerül, mert utána már nem lehet mit kezdeni. Alapkiképzés is lesz, arról nem tudok nyilatkozni, csak annyit amennyit hallottam: Felesleges előtte ezen pánikolni, azt mondják abszolút teljesíthető, csak oda kell tenni magadat, és a jó hír, hogy nem örökké tart, "csak" öt hét. De meg kell mutatnod, hogy alkalmas vagy, mert ezzel szórják ki azt, aki nem oda való, olyasmi ez, mint az orvosin a boncolás, aki folyamat elhányja magát, vagy kidől, nem bírja a látványt, szagot, az nem való orvosnak, ugyan távoli a két terület, de ehhez tudnám ezt hasonlítani.

Pszichológia teszttől nem kell félni, ha azon bukik el, akkor következő évben meg kell próbálni újra, sokan elhasalnak azon.

2020. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2:


A kérdező rokona bűnyügyi nyomozó (bűnüldözés)szakra zeretne, az pedig mindig 400 körül volt évek óta, sokszoros túljelentkezéssel:


NKE-RTK bűnügyi igazgatási-bűnügyi szakirány ANA

2012 416

2013 404

2014 403

2015 356

2016 376

2017 407

2018 404

2019 399

2020 434

2020. aug. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az unokaöccse ír két 80-85%-os emeletet, akkor már bekerül. Ez így soknak hangzik, de nem lehetetlen, nyilván mások is megcsinàltàk már a Földön.
2020. aug. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!