Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen hosszú idő és mennyi...

Milyen hosszú idő és mennyi esély van rá, hogy gyermekpszichológus legyek?

Figyelt kérdés

Sajnos, mióta elvégeztem a sulit külföldön dolgoztam a vendéglátásban rossz anyagi körülmények miatt. Csak érettségim van és úgy érzem, eddig mintha barlangban éltem volna. Fogalmam sincs a továbbtanulási lehetőségekről.

Aki tud valamit erről a szakmáról, tudna segíteni, hogy mennyire nehéz diplomát szerezni, mennyi időbe telik, mennyibe kerül, stb...

És, hogy maga a szakma milyen, hogy lehet vele keresni.

Elsősorban társadalmi okokból szeretném ezt csinálni, mert gyerekkorban szerintem még elég sok minden eldől. És nem szeretném, hogy az emberek generációról generációra csak rosszabbak legyenek.


23/L



2020. aug. 15. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 7 év tanulás.

Mennyi az esély? Rajtad múlik...jelenleg lehet vele állást találni, de ki tudja milyenek lesznek a viszonyok 2028-ban.

2020. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Csekély esély! Egy leendő értelmiséginek tudnia kell utánanéznie a felvételi követelményeknek és a képzési időnek. Elegendő mondjuk 1 hívószót beírni abban a barlangban a keresőbe: azt, hogy pszichológusképzés.

Először is kell egy emelt szintű érettségi a bejutáshoz meg egyáltalán: jó érettségi pontszámok esetleg újraérettségizve. 1 vagy 2 nyelvvizsga a pluszpontok miatt. Az egyetem 5 év kemény munka, utána a szakpszichológusi képzés még négy. Vagyis 33 éves leszel, mire elkezdheted. Magánpraxissal jól lehet keresni, de előtte be kell fektetni egy csomó pénzt a képzésbe.

2020. aug. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 5 év pszichológia szak, vagyis hogy pszichológus lehess 3 éves alappal csak asszisztens, vagy hasonló lehetsz.

Mesteren van fejlődés- és klinimai gyermekpszichológi, illetve ezen felül lehet még szakmai továbbképzéseket végezni.

Tanulni, olvasni sokat kell, és bejutáshoz is magas pontok szükségesek, pszichológia elég népszerű szak.

[link]


Viszont ha valakit komolyan érdekel akkor nagyon érdekes, igazi hivatás lehet, szóval hajrá. :)

2020. aug. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezeket megnéztem és a többi kérdést is itt a GYK-n, nem most akarom elkezdeni, mert jelenleg sajnos zűrös a családi helyzetem, ami még előreláthatóan eltart egy ideig, de a közeli jövőben nagyon gondolkodom rajta.


Van ahol 11 évet is írnak, azért ez szerintem egy kicsit erős, hogy ennyi évig koptatni kell a padot, hogy legyen egy olyan munkád, amit szívesen csinálsz. Meg gondolom a tandíj sem olcsó, szóval minimum legyen mellette jó átmeneti munkád.

Azért még gondolkodom rajta, hátha úgy alakul, hogy bele tudok vágni. Köszönöm.

2020. aug. 16. 00:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A 11 évben már a pszichoterapeuta-képzés is benne van, az nem kötelező, az a legmagasabb fokozat.
2020. aug. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Klinikai végzettség nélkül jelenleg kuruzslónak számít minden szakember, olvass utána!
2020. aug. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Amennyi félév van, annyi idő, kivéve ha előbb elvégzed. Esélyeid 0 nál nagyobb és 100 nál kisebb.
2020. aug. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy szakpszichologusi képzéshez (sote, debrecen, pécs) kell munkahely...de 5 évvel nem vesznek fel klinikai munkahelyre:(
2020. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nyilván fölveszik a megfelelő beosztásba. Nem működhet a rendszer úgy, hogy nem működik.
2020. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De mukodik csak kivaltsagosoknak, akik kozalkalmazotti ber mellett meg tudjak engedni maguknak h felevente 400 ezret kifizessenek a képzésre 4 evig:)
2020. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!