Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy pályakezdő jogász/közgazdá...

Egy pályakezdő jogász/közgazdász/orvos fizetése mennyi lehet nettóban (óránként)?

Figyelt kérdés

Azt feltételezem én is, hogy a közgazdász könnyebben versenyszférában is dolgozhat, a jogász és az orvos pedig inkább állami. De ha ÁTLAG-ban kellene tippelni, hogy kb mennyit kapnak, mennyit mondanátok? (nem baj alátámasztó indokkal tippeltek, pl hallottak alapján, vagy ismerősök alapján)


köszi előre



2018. jún. 30. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon változó.

Egy közgazdasági diplomás átlagban olyan bruttó 400-450 ezret.Vezetőként, menedzserként nyilván több.

Egy ügyvéd,alkalmazottként szintén ennyi körül.



Orvosnál viszont a duplája.

2018. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Átlagokat felvi.hu alapján be tudjuk lőni neked. Orvosnak ez 330ezer bruttó, jogásznak 260ezer bruttó, közgazdász szakoknak pedig 300ezer bruttó körül mozog. Az 1. válaszoló tehát nagyon túlzott, bruttó 450ezer nagyon magas kezdőfizetés egy jogásznak vagy egy közgazdásznak, ennek a dupláját pedig közel sem keresi meg egy kezdő orvos.


Persze ezek csak az átlagok, pláne a közgazdász fizetések nagyon változékonyak tudnak lenni. Az 1. válaszoló által írt 400-450 ezer sem teljesen irreális cél, de nagyon kevés olyan állás van, ami közgazdász végzettséggel ekkora kezdőfizut adna, azok is inkább csak Budapesten. Semmiképpen sem ez a tipikus.

2018. jún. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Épp múltkor beszélgettem egy jogász sráccal az egyetemen, aki arról mesélt, hogy most doktorira jár és mellette nem dolgozik. De a doktori ösztöndíjjal többet kap, mintha kezdőként dolgozna. A doktori ösztöndíj most az első két évben havi 140, a második két évben havi 180 rugó.
2018. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1%

2#


A kérdező általánosságban kérdezte az átlagbéreket, nem pedig kezdő átlagbéreket kérdezett.


Mellesleg, a gazdasági diplomát végzettek átlagban simán keresnek bruttó 460 ezret.

Nálunk a kontrollerek pár év tapasztalat után ennyit keresnek.


Nekem van gazdasági meg műszaki diplomám is, mindig a gazdaságival mentem többre.

Nekem a kezdő fizetésem volt bruttó 320 még évekkel ezelőtt.

A felvinél kiírt bérek nem reálisak, 15 éves adatok valószínűleg.



Egy orvos, akinek van magánrendelése, vagy privát rendelőintézetnél dolgozik simán keres 1 milliót havonta.Ha pedig tehetségesebb az átlagnál, akkor ennél többet.

2018. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy pályakezdő....


(Így kezdődik a kérdés.)


#4

2018. júl. 1. 06:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen 4-es, kis szövegértés...a felvin kiírt átlagbérek pedig reálisak, 2-3 éves adatok. Kicsit nyilván rá lehet dobni erre azóta, na meg az se mindegy főváros vagy vidék, milyen diploma, de általában nagyjából az a helyzet, amit felvázoltam. Az 1 milliót pedig remélem nem pályakezdő orvosra mondtad, mert akkor súlyosan el vagy tévedve.:D
2018. júl. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egy pályakezdő"


Egy pályakezdő orvos, akinek még szakvizsgája sincs (mivel ugye pályakezdő...), mégis hogyan magánrendelne?


Orvos vagyok, lassan 2 éve dolgozom. A kezdő fizetésem nettó 135 ezer forint volt, a novemberi béremeléssel és azzal, hogy a közalkalmazotti bértáblán "szintet léptem" jelenleg az alapbérem nettó 167 ezer forint.


Ehhez hozzá jön az ügyeleti bér, ami viszont nem egységes, teljesen eltérő, hogy hol mennyit fizetnek.

Én speciel 5 ügyelettel nettó 300-360 ezer forintot keresek (attól függően, hogy az adott félévben megvolt-e már a 208 óra plusz, valamint milyen napokat ügyelek). Ez nem hangzik olyan nagyon kevésnek, de ha átszámolom órabérre még mindig csak 1300-1500 forintos nettó órabér jön ki.

És egyébként az ügyeleti béremen is nem rég variáltak, eddig az 5 ügyelettel nem kerestem meg nettó 200 ezer forintot se.

2018. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos választ utolsó, pont ilyen válaszra vártam, akinek van köze is hozzá. Egyben sajnálom a 167et az azért elég kevés ügyeletek nélkül..
2018. júl. 9. 00:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Frissen végzett orvos vagyok. Sürgősségin 400 000 brutto kezdő fizut ajánlottak, mint klinikai orvos. Ezen kívül magánvállalkozóként plazma szolgálatnál, mint donorvizsgáló orvos, netto 4000 HUF órabérért lehet elhelyezkedni, amit ha csak félállással számolsz is netto 300 000 per hónap. Ezen kívül megkerestek olyan opciókkal, ami félreeső helyen való ügyeletért 100 ezer/24 óra ajánlott. Mivel én 1 éven belül Németországban szeretném elkezdeni a szakképzést, ezért nekem nem volt opció belépni a rezidensképzése a tényleges 180 nettoért (plusz 100 az ösztöndíj). Ezen okok miatt, mint vállalkozó fogok munkát vállalni ebben az időszakban, ahol így alsó hangon olyan 400-500 ezer közötti fizetést lehet összehozni (nettoban)
2018. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!