Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanárira diákhitelt...

Osztatlan tanárira diákhitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Már van egy BA diplomám, de még szeretnék tanulni és a tanári is szóba jött. Viszont nekem már nem lenne elegendő államilag támogatott félévem a teljes képzésre, mivel ezek a szakok 10-11-12 félévesek és így minimum 4 félévet már önköltségesen tanulnék. Viszont egy félév 500.000 forint és nekem nincsen enni pénzem, hogy ezt kifizessem. Így diákhitelt kellene felvennem hozzá, viszont félek, hogy később nem tudnám visszafizetni.
2020. aug. 17. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
A diákhitel 2 kamatmentes. Szóval nyugodtan vedd fel, nem lesz olyan probléma, mint a szabadfelhasználású 1-el, hogy fizeted, de nő a tartozásod.
2020. aug. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Persze vágja csak magát milliós hitelbe, főleg egy olyan szakkal, amelyik szakmunkás minimàlbért fizet. Meg aztán, amíg nem törleszti vissza, addig se lakàshitel, se semmi
2020. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egy ilyen alacsony várható jövedelemmel "kecsegtető" szakra, mint a tanári, nem vennék fel, főleg 500000/félévre nem. Kétmillós tartozás azért igencsak jelentős összeg.
2020. aug. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lakáshitelben meg ilyenekben alapból nem gondolkozom :D Viszont amúgy igen, nekem is ez vele a problémám, hogy tanárként nagyon alacsony a fizetés és nem vagyok benne biztos, hogy emiatt jó ötlet lenne felvenni a diákhitelt, ami legjobb esetben is 2 millió forint. Csak nyilván szívesen tanulnék tanárnak, ami pedig a mérleg másik oldala.
2020. aug. 17. 18:03
 5/7 anonim ***** válasza:
130 ezres fizuval és hitellel elindulni elég érdekes lesz.
2020. aug. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja tanárira diákhitelt felvenni kb. olyan, mint egy fejbelövéd. Meggondoln, hogy muszáj-e
2020. aug. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Muszájnak nem muszáj, csak más ötletem nem nagyon van. Végigvettem, hogy mi érdekel, mi megy, milyen lehetőségek vannak stb. és még ez tűnt a legvonzóbbnak.
2020. aug. 18. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!