Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdász mesterképzés vagy...

Közgazdász mesterképzés vagy kezdjek el inkább egy új alapszakot?

Figyelt kérdés

Politikatudomány szakra jártam, ezzel nem tudtam elhelyezkedni.

Közgazdálkodás és közpolitika mesterképzésre elmehetnék, ami végülis egy okleveles közgazdász papírt ad. De nem bízok ebben az msc-ben. Jobb lenne elkezdeni egy új alapszakot, pl gazdálkodás és menedzsment? Nem igazán van kedvem mégegy alapszakot megcsinálni, emelt érettségim sincs, azt is újra kéne írni, a mester meg fele annyi idő alatt is meglenne.



2020. aug. 22. 01:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Mi a baj ezzel az msc-vel?
2020. aug. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem kerdezted ezt mar meg egyszer?
2020. aug. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1

Hát, hogy ezzel nem csak a közigazgatásban lehetne elhelyezkedni?

2020. aug. 22. 11:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy milyen papírt ad, na de milyen tudást? Ha közszférában szeretnél elhelyezkedni, akkor oké, de ne számíts magas fizetésre (mondjuk a munkatempó se lesz olyan feszített, lásd “pénteken csak 2-ig kell bent lenni”, és társai), illetve nem teljesítmény alapján fogsz majd tudni előre jutni.

Emelt érettségi hiánya nem para, vannak olyan egyetemek, ahol elfogadnak érettségi helyett egy másik alapdiplomát (tehát annak eredményéből számítják a pontodat).

Én a helyedben néznék egy olyan területet, amihez van affinitásod és azért keresnek is benne munkaerőt (pl. HR), és választanék hozzá egy üzleti mesterképzést (pl. vezetés és szervezés).

Idegen nyelvekkel hogy állsz? Matekos, illetve szoftveres dolgok mennyire mennek? Bármilyen munkatapasztalattal rendelkezel?

2020. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szerintem vezetés és szervezés mesterre nem mehetek politikatudománnyal.


A másik az, hogy én nagyok introvertált vagyok, a vezetés meg HR nagyon nem lenne nekem való.


Idegen nyelvekből angol és német középszinten megy. Vagyis a német kicsit be van rozsdásodva, mert nem használtam évek óta.


Szoftveres dolgokban ismerem az ilyen alap programokat, Word, Excel, PowerPoint de kb ennyi.


Munkatapasztalat eddig csak diákmunka volt, de az is inkább fizikai munka.


De sok helyen álláshirdetéseknél az van feltüntetve, hogy gazdasági diploma legyen. Oda nem fogadnák el a közgazdálkodás és közpolitikát?

2020. aug. 22. 16:21
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bízol az msc ben akkor nehogy odamenj. Ha gazdaság akkor én gazdinfóra mennék vagy pénzügy és számvitelre. Inkább gazdinfóra. Ha bármelyik infó képzésre elmehetnék akkor mérnökinfóra mennék. Ha mérnök képzésre akkor villamosmérnökneik mennék. Ezek nálam a legjobb bsc/BA-k. Szerintem ha gazdasági diploma kell nekik, oly mindegy, hogy milyen az. Ha nem vagy megelégedve a bsc-ddel, akkor nem mennék el a helyedben olyan msc-re, amivel kapcsolatban megint kétségeid vannak. Ha introveltált vagy akkor talán ha alapszak az infó lenne a legjobb, menedzsment annyira nem, ha gazdaság akkor talán pénzügy lenne jó. Ez az én véleményem, felelősséget nem vállalok. :D Kérdezd meg a többieket is, ne csak a fórumról, hogy szerintük érdemes e tök új alapképzést, szerintem inkább mint egy új mestert, amitől alapból félsz. Még végül lenne egy mestered amivel nem vagy elégedett, az alapod mellé. Káosz, nem?
2020. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tetszene nekem ez az Msc képzés, csak elhelyezkedés szempontjából kérdem, hogy el lehet vele helyezkedni.

Mert én versenyszférába mennék inkább.

2020. aug. 22. 21:11
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Hát akkor meg ha rossz az elhelyezkedés akkor hiába tetszik nem? Nekem is tetszik a bölcsészet akkor menjek oda? Inkább BME akkor. :D Viszont nézz utána, hogy tényleg rossz e az elhelyezkedés, vagy csak te hiszed, ha rossz, akkor felejtős.
2020. aug. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt írja, hogy a főbb tantárgyak a közgazdaságtan, gazdaságpolitika, államháztartási számvitel, és a komplex gazdasági elemzés
2020. aug. 23. 17:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább gazdinfó, vagy pénzügy számvitel. Már ha mondjuk BCE GTK karról kell mondani jó alapszakokat. Én nem mennék gazdmenre.
2020. aug. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!