Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz, hogy a Corvinuson 2 hét...

Igaz, hogy a Corvinuson 2 hét a vizsgaidőszak, totós vizsgáik vannak és tele van buliszakokkal?

Figyelt kérdés
Van ott egy általán normális szak? Eredetileg oda akartam menni, de nagyon sokan lebeszéltek róla. Azt mondták hogy az oda járók még vizsgaidőszakban is buliznak, ami 2 hét. Totós vizsgáik vannak és tele van büfészakokkal. Mindig van nekik valami intenzív hét amikor lógnak. Ezekből mi igaz?

2020. aug. 23. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Van rengeteg normális szak, bár nem tudom mit értesz ez alatt. Büfészakok nem igazán vannak. A gazdasági egyetemek közül még mindig a legjobb, de minimum a top 3-ban benne van. Persze nem egy orvosi vagy egy mérnöki de vannak bőven sokkal gyengébb képzések is. A vizsgaidőszak több mint 1 hónap. Az intenzív héten te döntöd el hogy nem csinálsz semmit vagy felveszel-e tárgyat. Vannak nagyon egyszerű tárgyak nyilván és vannak olyanok amikkel meg kell szenvedni. Ha gazdasági szakra akarsz menni, akkor nagyon jó választás a Corvinus. Ha meg nem akkor mit zavar?
2020. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy mennyi idő nekik a vizsgaidőszak. Arról mindenesetre tudok beszélni, hogy tele van buliszakkal. Bár van ott is értelmesebb szak meg kevésbé. Buliszak=turizmus, média, szociológia. Értelmes szak= számvitel, alkalmazott közgáz. Ha valaki gazdaságra megy akkor jó választás lehet, csak sok szak van, van ami piacképes van ami nem. Viszont a BCE GTK még ha neves is, könnyű, mondjuk a BME hez képest. Ugyanez igaz a BGE re is. E kettő közül inkább BCE persze.
2020. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az intenzív hét csak akkor "lógás", ha nem veszel fel arra a hétre tárgyat.


Ez egy lehetőség, hogy pl egy szabadon választható tárgyat fél év helyett 4 nap alatt letudj. Szerintem ez elég jó.


Nagyon egyszerű a képlet amúgy. Ha mérnöki területről beszélünk, akkor a BME-t, ha pedig gazdaságiról, akkor a Corvinust válaszd.


A vizsgaidőszak meg csak annyira buli, amennyire máshol is. Mindenhol vannak bullshit tárgyak és képzések, az már csak rajtad múlik, hogy olyanra is mész-e..

2020. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
gazdasági képzésben is megéri a BME. Bár nehezebb, mint a Corvinus. Ezért szokták mondani, az könnyebb, híresebb is. :D
2020. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó a Corvinus, viszont a BME GTK, ELTE GTI, BGE PSZK is jó gazdasági vonalon. Tehát nem csak a BCE re éri meg menni gazdasági téren megéri a többi intézmény is. A BME GTK matekja nehezebb, mint a BCE GTK. Tehát nyilván el kéne dönteni a területet először. Mérnök, közgáz, vagy más? Mert közgázból szerintem az a 4 hely mind jó, mérnökből a BME, viszont nehezebb, mint más egyetemek. BCE tényleg nem olyan nehéz.
2020. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!