Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire kemény a gazdaságis...

Mennyire kemény a gazdaságis matek?

Figyelt kérdés
BME re vettek fel. Alapból jó matekos vagyok, viszont a gimiben nem foglalkoztam vele sajnos eléggé, így vannak hiányok, viszont tanulni hamar tanulok. Félek, hogy a nulladik zh-m nem lesz jó, bár készültem rá. Hogyha valaki nem megy át a nulladik zh-n, felveszi azt a bevezető tárgyat, viszont akkor ha nem elég tág a gimis tudása, hogyan megy át, vagy mennyire lesz nehéz neki a matematika A1,2? Vannak valami tippek, vagy esetlen valami konkrét példa? Átlagnál jobb eszű, viszont kicsit hiányos tudású, gimiben matekkal nem sokat foglalkozót képzeljetek el. Mit érdemes leginkább átnézni gimiből, ha kell valamit? Azt tudom, hogy a gyakorlófelületen mi van, kell más? Mennyire hátrány, ha a nulladik zh-t elbukom?

2020. aug. 25. 21:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Én gazdaság és menedzsment szakon tanulok ott csak sima matek van plusz amit közgazdaságon tanulsz a feladatokhoz. Nem nehéz leírom mik voltak: Másodfokú függvények; Polinomok; Hatványfüggvények; Exponenciális és logaritmus függvények; Függvények: Valós függvények, Lineáris függvények; Halmazok, Számhalmazok: Természetes számok, Egész számok, Racionális számok, Valós számok; Függvény határértéke; Jobb és baloldali határérték; Műveletek határértékekkel; Folytonosság; Zárt intervallumon folytonos függvények; Sorozatok; Geometriai sorok; A differenciálhányados fogalma; Jobb és baloldali differenciálhányados; A folytonosság és a differenciálhatóság kapcsolata; A derivált függvény; Magasabb rendű deriváltak; Differenciálási szabályok; Összetett függvény deriváltja; Implicit függvény deriváltja; Lineáris közelítés; Polinomiális közelítés; Egyváltozós optimalizálás; Teljes függvényvizsgálat; Határozott integrál.


Amúgy ha van lehetőséged valami felzárkóztató órára menni ami kb. egy szintbe hoz mindenkit akkor menjél én is felvettem és sokat segített. Amúgy nálunk csak 2 ZH volt egyenként 40 pontosak, olyan hogy nulladik nem volt nálunk, ebből kellett összeszedned legalább a felét a kettő ZH-nak az esetembe mivel 80 pont volt összesen a két zh így 40 pontot és akkor kaptál ajánlott jegyet ha 40 pont alatt voltál me mehettél vizsgázni ahol 80 pontos dolgozatot kellett írni és ugyan úgy legalább 40 pont kellet hogy átmenj + még volt nálunk házi feladat is online amivel 20 pontot tudtál szerezni.

2020. aug. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!