Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudom, szeresd a munkád....

Tudom, szeresd a munkád. Viszont ha ezen felülkerekedünk, és jó munkaerőket nézünk, mennyivel tér el a gazdasági diplomák piacképessége?

Figyelt kérdés
Nézhettek akár hazai, akár külföldi esélyeket, nyelvtudás alap. mennyivel piacképesebbek a diplomák egymástól? Mondjuk egy gazdálkodás, menedzsment vagy pénzügy és számvitel, vagy turizmus vendéglátás. Ha mindháromból nézünk egy lelkes munkavállalót legyen az külföld, belföld, mennyivel térnek el a szakok átlagos helyzetben? Tehát ha nem valami extrém mázlis eset van és jó munkavállalókkal. Aki ért hozzá leírja nekem kicsit megfogalmazva a hármat?

2020. aug. 25. 22:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon eltérnek.

Turizmus és vendéglátás sokszor büfészaknak van titulálva, magam nem ismerem ezért nem mondanék véleményt róla. Egy biztos,bennek van a legkevésbé jó híre.

A gazdálkodás és menedzsment alapszakként jó, de inkább általános tudást ad, nem árt mellé egy jó mester. (Amúgy ezzel is el lehet helyezkedni.)

A PSZ-hez nem árt ha van egy kis belülről fakadó érdeklődésed is, mivel nem annyira egyszerű, meg monoton is néha. De ha elvégzed meg jól beszélsz angolul nagyon nagy balfék kell legyél, hogy ne legyen jó (kiemelkedő?) állásod utána.

Ja, és az sem mindegy hol végzed őket, nagyon nem.

2020. aug. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!