Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valami tipp matek érettségihez?

Valami tipp matek érettségihez?

Figyelt kérdés

Nekem ez a matek valahogy sose ment, már kiskoromban sem, már középsuliban mindenből sikerült érettségiznem kivéve matekból, egyszerűen hiába próbálom megérteni nem megy, csak össze zavarnak a számok.

Matekingen próbálom tanulni, de esélytelen vagyok arra, hogy megértsem, októberben mennék megint megpróbálni de már most félek tőle, hogy felesleges lesz...

Már alapból szégyennek érzem, hogy nem sikerült elsőre se, mondják, hogy csak szellemi fogyatékosok nem tudják megírni kettesre, és én annak érzem már magam, a tanárom amikor oda jártam se segített soha azt se érdekelte, ha ott vagyok órán ha meg szóltam, hogy nem értem akkor egyből mondta, hogy "MIÉRT NEM FIGYELSZ?"

Tehát ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném mert már csak megőrülök ettől a stressztől.



2020. aug. 29. 17:10
 1/9 anonim válasza:
57%
Először nekem se sikerült, de nyugi van ilyen függvény táblázat amit talán engednek vizsgán is. Abban a könyvben sok hasznos dolog van, csak olvasd el figyelmesen.
2020. aug. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Az a lényeg hogy kapj értelmet abban amit épp tanulsz. Ne magolj hanem értsd meg hogy mit miért kell úgy kiszamolni ahogy. Mateknel ez a legfontosabb, ugyanis akkor bármely más példán tudod majd alkalmazni.
2020. aug. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképpen vidd magaddal a négyjegyű függvénytáblázatot(a sárgát, mert az a jobb féle), mert ez minden egyes matek érettséginél engedélyezett szinttől függetlenül. A legalapabb dolgoktól kezdve leírnak mindent, benne van a képlet stb.


Ezen kívül vonalzó, szögmérő, körző, sima és színes ceruza és számológép nélkül el se indul.


Használd a gyakorláshoz a négyjegyűt is, mert vizsgán sok idő elmegy, ha akkor használod először.


Én emelt szinten érettségiztem belőle, de ahogy megnéztem az idei feladatlapot elmondhatom ezeket:


-Az első részben vannak a könnyű és rövid feladatok, ezért gyakorold az előző évek közül mindenképpen ezeket is. Többnyire itt elég a válasz leírása a rublikába vagy a Venn-diagramba.


-A második részhez annyit tudok hozzá füzni, hogyha NÉZD MEG ÉS HASZNÁLD A NÉGYJEGYŰT. Szinte az összes feladat megoldóképlete benne van, sőt jó pár helyen van hozzá leírás is. Emellett, ha abszolút nem megy semmi azért lehet rész pontokat kapni az ábrákért/egyszerűbb számításokért. Sok múlhat egy ábra lerajzolásán vagy kitöltésén.


-Ha jól emlékszek akkor gyakori a középszintű érettségiben a gráfok, halmazok, kombinatorika, számelmélet, algebra valószínűség számítás és statisztika amik egyszerűbb feladatok pár pontért vagy összetettebb feladatként(második részben) 10-17 pontért.


-Ezen kívül még függvények, geometria, koordinátageometria, trigonometria. Általában az utóbbi kettő a választható feladatok között van.


-Szerintem gyakorold csak az előző érettségis feladatlapokat, mert olyan feladatokra kell számítanod. Mateking nélkül is sok embernek sikerült legalább egy kettest összehoznia középszinten.

2020. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, középszinten a pontok relatív nagy részét a kombinatorika és a valószínűség-számítás adja, ezt tanárunk is mindig mondta, ezért érdemes ezeket a feladatokat jobban gyakorolni (lehet képletet alkalmazni, de józan paraszti ésszel is le lehet vezetni, ugyanúgy max pontot ér, de mindkettőnél írjál szöveget, hogy miért gondoltad azt). Az első részben nem kér magyarázatot a feladat (csak ha mondja). Trigonometria nem szokott nagyon lenni, max vmi nagyon egyszerű, amit még a számológép is kiad.

Azt hiszem, lehet vinni több négyjegyű függvénytáblát is, és kis színes papírokkal megjelölni az oldalakat. Előtte nézd meg, hogy melyik képletet nem akarod bemagolni, és megjelölöd.

2020. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon rosszul ment, és nekem szóbelivel lett meg. A célod, ha más nem, akkor legyen a 12,5%, hogy mehess szóbelizni, szóbelire meg a tételeket megadjàk, meg ott segít a tanár (nekem is segített).

Van fent a youtubeon nem egy matekos videó, nézegesd azokat, esetleg menj el néha matektanàrhoz is, és gyakorlj minél többet. Tudom milyen nehéz, nekem is pocsékul ment, és sajnos ez egy olyan dolog, amit magolni sem lehet.

Lapozd fel a tankönyveket is, és a függvénytáblázatot oda-vissza forgasd át, és tudd azt, hogy mit hol kell keresned! Ne menjen azzal az idő, hogy nem találsz valamit.

2020. aug. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
matekerettsegi.hu nekem ez segített
2020. szept. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam írok, hogy megköszönjem mindenkinek a segítséget! Sikerült nekem is a vizsga és tegnap meglett az érettségim!
2020. nov. 24. 13:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Hány % kett?
2021. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
30% lett, de az pontosan tökéletes!
2021. márc. 19. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!