Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi van akkor ha nem akarom az...

Mi van akkor ha nem akarom az asztmás gyerekemet vinni iskolába a koronavirus miatt? Felháborit hogy 200 főkkel emelkedik a fertőzöttség naponta es nem dönthetek a sajat gyerekemről, van valami opció ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Nem ertem aki megteheti hogy otthon marad annak miert nem valasztható ez? Jobb volna a többi számára is mert az alapbol beteges gyerekek lehet nem mennének..Biztosithatnák ugyanugy az online tanulást, öszintén csak a tananyagot kaptuk meg 2 zoom ora volt angolbol es enekből...
2020. aug. 31. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Legyen magán tanuló, akkor nem ke bemennie.

Egyenként azért kell isklába menniük, mert le vannak maradva. Nincs rendes online platform, akin biztosítja a fejlődést.


Én is asztmás vagyok. És akkor mit tudok vele kezdeni? Menni kell.

Maszkot hordok, kézfertőtlenítés stb. Jobban nem tudok én se

2020. aug. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értelek de a gyerek 11 éves,es nem tud eg.nap maszkban lenni
2020. aug. 31. 07:04
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Megszünt a magántanulóság, de helyette van az egyéni tanrend. Úgy lehet kérni, ha pl orvosi papírral igazolod, hogy számára nem ajánlatos bemenni. Ez csak akkor jó, ha van időd ott ülni mellette egész nap.


Ahogy az első mondja, tényleg menni kell a lemaradások miatt. Nálunk meg se tudták oldani a digitális órákat. Ott hagytak a francba minket ,, majd lesz valami jövőre" mondattal. Nem mehet több hónap a kukába a vírus.


Az én unokaöcsém 8 éves és képes hordani a maszkot órákon keresztül, ahol kötelező. Nem piszkálja, már hozzá szokott, mert otthon gyakoroltak vele, hogy hogyan kell viselnie és ne akarja magáról letépni.


Én is asztmás vagyok, de kibírok 5-6 órát egyhúzamban maszkban. Emellett nálunk az iskola elküldte, hogy folyóson/mosdóban és ilyen helyeken kötelező használni, míg a teremekben (ahol 1,5-2m távolság van a padok között) ott csak javasolt. Több általános iskola facebook oldalán is ezt láttam, nem csak középiskolák oldalán. Ha nálatok is ez van, ha bent marad a gyermeked a teremben akkor nem kötelező hordani, míg a folyóson/mosdóban azt a 5-10 percet kibírja.

2020. aug. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem mehet több hónap a kukába a vírus miatt*


#3

2020. aug. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 qkker1 ***** válasza:
70%

Nem kéne ennyire felfújni ezt a vírushisztit!

Influenza-járvány NAPI 4000-5000 megbetegedésnél van!

2020. aug. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Legyél egyéni tanrendes és tanulj otthon a gyerekkel! Viszont ne csodálkozz azon, hogy a gyereked le fog maradni és a tudása nem lesz annyira mély, mint más gyerekeké.


Az én gyerekeim menni fognak iskolába (az egyik allergiás a másik egészséges).

2020. aug. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most voltam bent az iskolaba a tanarokon senkin nem volt maszk!! Nem tudtam beszélni az igazgatoval..
2020. aug. 31. 09:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal nagyobb az esélye annak, hogy akkor hal meg vagy sérül meg a gyerek, miközben az iskola felé tart, vagy onnan haza felé megy, vagy amikor otthon van. Szóval a kockázatok mérlegelése után látjuk, hogy az igazi kockázat nem a vírus, hanem a világ, a balesetek, más emberek, amitől csak úgy védheted megy a gyereked, ha egy gumiszobába zárod élete végéig...

Ami nagyobb baj viszont, az, hogy a gyerekek is tudják terjeszteni a betegséget, és ők átadhatják olyanoknak, akiket már valósan veszélyeztet.

2020. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!