OKJ után egyetem?

Figyelt kérdés

A szoftverfejlesztés nagyon érdekel. Jelenleg informatika szakra járok középiskolába (technikum), és az ötödik év egy szoftverfejlesztő OKJ képzés lesz.

Eddig azt lehetett hallani mindenhonnan, hogy "Minek egyetem? 500. 000-es kezdőfizetésed lehet akármilyen képzéssel". Ebből nyilván le lehetett venni, hogy köze nincs a valósághoz, viszont tényleg elgondolkoztam (mivel alapvetőleg nem terveztem bele az életembe, hogy valaha egyetemre fogok menni), hogy megpróbálkoznék bejutni egyetemre középsuli után, mivel mostanság több helyről hallom, hogy akinek nincs diplomája, azt már be se hívják stb. Ez mennyire igaz?

Angollal nincs gondom, mielőtt leírnátok sokan, és önszorgalomból már középiskola előtt is tanultam programozást interneten elérhető ingyenes anyagokból.

Mindenki azt mondogatta éveik, hogy csak a tudás számít, de most már azt hallani, hogy a papír is ugyanolyan fontos, mert a cégek nagy részénél követelmény.

Most hogy van ez? Megérné ezután egyetemre menni? Illetve egyáltalán szabad?

Olyat is hallottam az egyetemekről, hogy csak kiöli a kedvet az emberből, megy hogy elmaradott az oktatás. Ezek mennyire valós állítások?



2020. aug. 31. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm youtube-ról tanult meg programozni és rögtön talált munkát Budapesten.
2020. aug. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 Azért gondolom, nem egy nagyobb cégnél, nekem pedig az lenne a célom. És tudom, hogy ezt egy OKJ-val nemigen fogom elérni. És tudom, hogy diplomával sem fogok mindent tudni.

Mégsem Google, vagy ilyesmi nagy cégek a célom, de nem - az ezen oldalon is sokak által emlegetett - pistike cégeknél szeretnék elhelyezkedni.

2020. aug. 31. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy digitális ügynökségnél dolgozik, asszem frontend fejlesztőként. Nincs semmilyen végzettsége.
2020. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!