Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon félek a központi...

Nagyon félek a központi felvételitől! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a felvételitől. 4-5 ös tanuló vagyok, Szegedre a Gd-be szeretnék jelentkezni. a Tanulmányi átlagom 4.3 volt 7. év végén. Szerintetek ezzel az átlaggal felvesznek egy jó gimibe szegeden? Nagyon féélek, hogy lefogok blokkolni és elrontom az egészet!
2020. szept. 1. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is nagyon félek mivel nekem mindenképp 80pont felett kell írnom és úgy érzem nem tudok semmit az egészből. Van még 4 hónap addig de ugye közben kell dolgozatokra is tanulni meg nekem lesz szóbeli és arra is és ezeket összeegyeztetni egyszerűen annyira nehéz. De sokan mondják hogy ha már ottvagy akkor majd megy ahogy meg és akkor már nem stresszelnek. Én is így vagyok vele. Be akarok jutni a suliba de ha véletlenül nem sikerül akkor hát ez van, van még másik iskola ami max egy kicsivel gyengébb. Én úgy vagyok vele hogy van egy minimum elvárásom azért magamhoz és ha azt elérem akkor én már örülni fogok neki akár felvesznek az első helyre akár nem. Mondanám hogy ne stresszelj de mivel én is ezt csinálom ezért nem lenne túl hiteles de gyakorold a feladatokat, csináld meg a régebbi felvételiket és akkor ha elsőre nem is de egy idő után biztosan menni fog.

Tudom hogy még viszonylag messze van de előre is sok szerencsét kívánok a felvételihez.

2020. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne féljetek!

Nincs mitől!

Gyakoroljatok otthon,számoljátok ki és ha nem megy a 80 pont sok gyakorás után sem,akkor nem kell eröltetni, nézni kell egy másik suli ahová kevesebb ponttol felvesznek.

Én tavaly írtam,és úgy mentem oda,hogy nem izgultam (na jó,nyilván egy kicsit de nem annyira) megírtam és ennyi.


Esetleg majd vigyetek magatokkal keserű csokit az jó az agynak,és vmi cukros üdítőt.

És gyakoroljatok minden nap,persze ne túl sokat napi 1-2 óra bőven elég.

Sokat tudtok még készülni Januárig.

Járjatok magántanárhoz,illetve én azt javaslom,hogy az utolsó héten még a felvi előtt,ne menjetek 1 hétig suliba,kérjetek szabad napot az igazgatótól.

Reggel felkeltek 9:00-kor pl megcsináltok egy agyart,és egy matekot kiszámoljátok,megnézitek a hibákat,utána pihentek,megebédeltek,pihetnek,majd megint magyar,matek,kiértékelitek,és ami nagyon nem megy azt este megnézitek.

Ez is nagyon segít.

Próbáljatok nem idegeskedni felvételi előtt,mert akkor nem fog jól sikerülni,és nem segít.

Persze úgy is fogtok,mindenki..

Javaslom,h az ablakban üljetek,h süssön a nap és ne legyen full sötét :))

2020. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!